cinema.pl Artykuły

środa, 06 listopad 2019 16:17

Gwiazda serialu "The End of the F***ing World" w rolitłumacza w "Kodzie Dedala"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W pełnym zwrotów akcji filmie „Kod Dedala” zobaczymy gwiazdę serialu „The End of the F***ing World” - Alexa Lawthera. Film w kinach od 20 grudnia.

 

Alex urodził się 4 maja 1995 r. W Petersfield, Hampshire w rodzinie prawników. Ma 24 lata i dwójkę starszego rodzeństwa - brata, Camerona, który jest producentem filmowym i siostrę Ellie, niezwiązaną z przemysłem filmowym.

Debiutował w teatrze. Jego pierwszą większą rolą filmową była rola młodego Alana Turinga w filmie „Gra tajemnic”. Za swoją kreację zdobył nagrodę London Film Critics 'Circle dla młodego brytyjskiego aktora roku. Kolejnym znaczącym występem była rola w „Departure”, gdzie zagrał kochającego poezję, nieco pretensjonalnego nastolatka, który zakochuje się w innym chłopcu, co doprowadza do rozłamu między nim a matką.

W 2017 roku Alex wystąpił w filmie „Freak Show” jako Billy Bloom, który pomimo tego, że jest nowym uczniem w ultra-konserwatywnym liceum, podejmuje decyzję o kandydowaniu na królową balu. Jego stroje, w których paraduje z dumą do szkoły, do złudzenia przypominają sceniczne kostiumy Davida Bowie czy Lady Gagi. Inni uczniowie mają problemy z akceptacją ekstrawaganckich zachowań i modowych wyborów Billy’ego. Chłopak jednak ani myśli się zmieniać i podporządkowywać normom wyznawanym przez większość.

W 2016 roku Alex pojawił się w trzecim sezonie serialu „Black Mirror”. W odcinku „Zamknij się i tańcz” Alex wciela się w nastolatka, właściciela zawirusowanego laptopa, który musi podjąć decyzję: wypełnić instrukcje hakera albo pozwolić mu na ujawnienie światu jego intymnych sekretów.

Alex ma również na swoim koncie rolę w „Żegnaj Christopher Robin”, filmie biograficznym opartym na życiu twórcy Kubusia Puchatka - A. Milne'a - i jego rodziny, a zwłaszcza jego syna Christophera Robina.

 

W „Kodzie Dedala” aktor wciela się w rolę brytyjskiego tłumacza, który wraz z innymi kolegami po fachu zostaje zamknięty w bunkrze, by pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem…

 

Co ciekawe, Alex nie udziela się sieci. Nie ma Instagrama, Twittera ani Snapchata. Istnieje jednak oficjalna strona aktora na Facebooku, gdzie można śledzić informacje o jego najnowszych projektach.

"Kod Dedala" w kinach od 20 grudnia

Czytany 423 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 listopad 2019 16:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama