cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 04 listopad 2019 15:14

Hajewska-Krzysztofik, Koman i Zbrojewicz w debiucie Piotra Złotorowicza

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka powstaje film fabularny – „Wiarołom” Piotra Złotorowicza. W pięknej opowieści o miłości, tajemnicy i przemijaniu zagrali wybitni polscy aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman, Mirosław Zbrojewicz.

 

Ta trójka wielkich osobowości aktorskich w debiucie Piotra Złotorowicza wciela się w role ludzi, powiązanych ze sobą silnymi więzami i zmagających się ze swą trudną przeszłością. Partneruje im dwójka młodych, niezwykle utalentowanych aktorów: debiutantka Julia Szczepańska i Mateusz Więcławek, którego poznaliśmy już w filmach „Kler”, „Obietnica”, „Cicha Noc”.

 

Ania, po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić z mamą – Marą ostatnie miesiące jej życia. Dziewczyna odnajduje w wiosce Alka, z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych wydarzeń, a dla Mary będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań w jej życiu.

 

Debiutancki film Piotra Złotorowicza to opowieść nasycona uczuciami i wywołująca emocje. Już w swoich pierwszych filmach krótkometrażowych jak „Matka Ziemia” czy „Ludzie Normalni” reżyser wykazał się umiejętnością tworzenia pełnokrwistych, wiarygodnych psychologicznie postaci. Każdy z bohaterów filmu „Wiarołom” ma swoją własną historię, sekret i marzenia. Reżyser z niezwykłą delikatnością odkrywa je przed oczami widza krok po kroku…

 

- „Wiarołom” to wizualny poemat, w którym historia opowiadana jest nie po kolei. Do tego sceny, które już widzieliśmy, powracają, widziane z perspektywy kolejnych postaci. Poruszając się przez świat wspomnień głównych bohaterów, chcę opowiedzieć o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnym koszcie prawdy i zastanowić się, czy zawsze warto go ponosić – mówi Piotr Złotorowicz.

 

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w połowie października 2019 roku i potrwają do połowy listopada. Ekipa realizowała zdjęcia pod Warszawą i w Falenicy, wybiera się również do Szczecina.

 

Reżyser filmu Piotr Złotorowicz był stypendystą Młodej Polski, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatem Talentów „Trójki” w kategorii Film. Jego pierwszy krótkometrażowy dokument „Smolarze” był prezentowany na ponad 130 festiwalach w Polsce i za granicą, zaś krótka fabuła „Ludzie Normalni” otrzymała 17 nagród, w tym Srebrną Kijankę za zdjęcia na Camerimage.  „Matka Ziemia” miała premierę podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno.

 

Za zdjęcia do filmu odpowiada Nicolas Villegas – jest to już trzeci wspólny film Villegasa i Złotorowicza. Producentami filmu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka, Canal+. „Wiarołom” otrzymał wsparcie od Pomerania Film – Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego. Film powstaje w ramach programu „60 Minut” – jest to trzecia „sześćdziesiątka” Studia Munka SFP - po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Program „60 Minut” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

 Zdjęcia z planu: Sylwia Olszewska

Czytany 540 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 listopad 2019 15:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama