cinema.pl Artykuły

środa, 30 październik 2019 13:55

Do czytania duszkiem!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jak powiedział Maciej Stuhr: Hrabi jest tylko jeden. Reszta kabaretów mogłaby spokojnie nosić takie nazwy, jak: „Półhrabi”, „Ćwierćhrabi”, czy „Daleko od Hrabi”. W ogóle scena kabaretowa zawiera się dla mnie na osi: HRABI-POTEM-NIC. Natomiast Artur Andrus mówi o nich:  znam, cenię, szanuję i uwielbiam.

 

Inteligentni i z ambicjami. Ciągle o coś im chodzi, choć trzymają się z daleka od politycznej przewalanki. Godni spadkobiercy Kabaretu Potem i Kabaretu Starszych Panów. Nie mają żadnych wad, tylko waszki.

Tym razem możemy spotkać ich, nie na scenie, a za kulisami. W opowieściach prywatnych i terapii grupowej. Własnymi słowami, więc nudno nie będzie. Niepublikowane zdjęcia! Skecze! Anegdoty!

Choć rzadko bywają w mediach, z okazji premiery książki zgodzili się udzielać wywiadów. Nie będą to z pewnością wywiady w rozumieniu klasycznym, ale gwarantuję, że Państwa słuchacze, widzowie i czytelnicy będą zadowoleni, a już na pewno rozbawieni.

 

PRZED PAŃSTWEM KABARET HRABI

Błyskawice absurdu, sztormy inteligencji, burze pomysłów

•Od lat utrzymują się w pierwszej lidze polskiego kabaretu.

•Są inteligentni, kreatywni i mają poczucie humoru, które śmieszy       w miastach i miasteczkach, młodych i starych.

•W każdym mieście grają po dwa spektakle jednego dnia, a na sali mają zawsze komplet 

 

13 listopada ukaże się książka HRABI DUSZKIEM TAK! Po raz pierwszy w takiej formie, nie na scenie, a za kulisami. W opowieściach prywatnych i terapii grupowej. Własnymi słowami, więc nudno nie będzie. 

•Aśka. Kobieta dynamit. Powalający urok i monstrualny zmysł komiczny.

•Kamol. Studnia z pomysłami. Bez dna.

•Bajer. W pewnych kręgach nazywany Małpoludem, ale jakoś wszystkie dziewczyny chcą go całować!

•Lopez. Maestro, Dziubas, maskotka zespołu o przepięknych 

 

Najbardziej inteligentny, kulturalny i profesjonalny kabaret w krajuJan Englert

Kabaret Hrabi znam, cenię, szanuję i uwielbiam. I z przyjemnością myślę o niedalekiej przyszłości, kiedy to będziemy się spotykać w Klubie Seniora Kabaretowego, żeby śpiewać piosenki z czasów naszej artystycznej młodości. Tylko wolniej - Artur Andrus

Słowo od kabaretu Hrabi

Oddajemy w Wasze ręce książkę o nas, o kabarecie Hrabi. Żebyście wiedzieli, ile my dla Was robimy i jak dalece się poświęcamy. Aśka nawet żyły wypruwa, nie swoje wprawdzie, ale precyzyjnie. Wszystko po to, byście mieli dobre, świeże i w dużej ilości. Aśka sobie od ust odejmuje, a Lopez wręcz odwrotnie, Kamol dzień i noc robi coś, a Bajer…A Bajer jest na dobrej drodze.

Pragniemy Wam opowiedzieć, przez jakie czasem ugory musimy gnać, ile ziarna rozsypać, aby zechciało wydać plon. Bez pługa, bez bronowania, gołymi rękami.

Bywa, że bez wysiłku coś dla Was napiszemy, z lekkością, o tym też musicie wiedzieć.

Moglibyśmy z żartem do naszych żon, do mężów (jednego) polecieć, rozbawić w kuchni, albo w łóżku przed snem – jak normalni ludzie. Ale my nie! My od razu lecimy do Was! Każde z nas wstaje rano (po dziewiątej) i zamiast jeść, zastanawia się, jaki dziś napisać skecz, jaką piosenkę. Każdą minutę naszego życia poświęcamy Wam, ale czy na starość ktoś z Was poda nam szklankę wody?

Książka ta jest swoistą prośbą o szklankę wody, już dziś. Aha, i jeszcze jedno. Kto zna odpowiedź na pytanie: „Hrabi: jaka to forma – czasownik, rzeczownik czy przymiotnik?”

Tytuł: Hrabi Duszkiem tak!

Autorzy: Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk, Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Petsch 

Wydawnictwo: Znak Liternova

Premiera: 13 listopada 2019

Oprawa: twarda

Liczba stron: 400

 

Czytany 528 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 październik 2019 14:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama