cinema.pl Artykuły

wtorek, 29 październik 2019 15:15

"Proxima" na American Film Festival we Wrocławiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Proxima” – film w reżyserii Alice Winocour (scenarzystki „Mustanga”) z Evą Green i Mattem Dillonem w rolach głównych - będzie można zobaczyć na rozpoczynającym się 5 listopada American Film Festival we Wrocławiu.

 

Pokazy odbędą się w ramach sekcji Special Screenings, 6 listopada o g. 15:45 i 11 listopada o g. 21:15 w Kinie Nowe Horyzonty. (szczegóły tutaj)

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole.

W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima” jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

„Proxima” otrzymała Nagrodę Specjalną Jury 67. MFF w San Sebastian oraz została wyróżniona w sekcji Platform na MFF w Toronto.

Film w polskich kinach 24 stycznia 2020.

Czytany 435 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 15:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama