cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 28 październik 2019 12:58

Cezary Pazura o swojej postaci w Żmijowisku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Cezary Pazura to twórca wielu kultowych dziś ról. Już niebawem do swojej filmografii będzie mógł dopisać jeszcze jedną. Aktora zobaczymy tym razem w nowej produkcji Canal+ - Żmijowisko. „Kajetan Rybak jest pewnym siebie kawałkiem bydlaka” – bez ogródek aktor podsumowuje graną przez siebie w serialu postać. Premiera produkcji już w niedzielę 3 listopada o godz. 21:30 tylko w Canal+.

 

Cezary Pazura pojawił się już w roli narratora w pierwszym teaserze promującym Żmijowisko. Wtedy o jego postaci nie wiele jeszcze wiedzieliśmy. Dziś wiadomo, że to jedna z ciekawszych i z całą pewnością najbardziej niejednoznaczna z postaci, które pojawią się w nowym serialu Canal+. Aktor tak wspomina pierwszą refleksję kiedy otrzymał propozycję udziału w produkcji: Ucieszyłem się, że dostałem tę propozycję, bo to nie jest propozycja komediowa. Jest tam w tej roli rzeczywiście tak zwane mięso aktorskie, jest co grać – zdradza aktor.

Po obejrzeniu pierwszych odcinków serialu, nie tylko dziennikarze, ale i widzowie zmierzą się z nieodpartym wrażeniem, że rola Kajetana Rybaka, jest dla Cezarego Pazury niemal idealnie skrojona:

Po przeczytaniu książki, a potem scenariusza, wiedziałem, że trudno będzie coś zepsuć w tej roli, bo ona jest świetnie napisana. Reszta zależy tylko od reżysera, na co położy akcent, a ja jestem tylko do grania – mówi aktor i dodaje:

Paradoksalnie Kajetan Rybak jest mi bliski, wyposażyłem go w mój temperament. Jest człowiekiem przebiegłym, błyskotliwym, lubi szybko zarobić duże pieniądze. Ma trochę problemów z wychowaniem swojej córki, ale nie jest temu winien.

Właśnie współpraca z reżyserem serialu Łukaszem Palkowskim, twórcą pierwszego sezonu „Belfra” czy „Bogów”, jest tym elementem, który Cezary Pazura wspomina niezwykle pozytywnie: Łukasz Palkowski jest reżyserem wybitnym, czegokolwiek się nie dotknie to jest sukces. Nie jest reżyserem, który potrzebuje wielu słów, żeby wyrazić, to o co mu chodzi. Bardzo lubię właśnie takich twórców. On w „krótkich piłkach”, potrafi dać aktorowi zadanie aktorskie – podsumowuje Cezary Pazura.

Czytany 503 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 październik 2019 13:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama