cinema.pl Artykuły

wtorek, 22 październik 2019 12:18

NAJPIERW KSIĄŻKA, PÓŹNIEJ FILM

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

26 października 2019 o godzinie 13:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w trakcie Krakowskich Targów Książki. NAJPIERW KSIĄŻKA, PÓŹNIEJ FILM, czyli tajniki filmowych adaptacji to panel dyskusyjny dla tych, którzy kochają książki i filmy.

 

> Jak powstają filmowe adaptacje książek?

> Jaki jest udział autora w powstaniu adaptacji?

> Czy pisarz może mieć wpływ na ostateczny kształt filmu?

> Jak często powstają ekranizacje i jaka jest recepta na sukces?

O ekranizacjach udanych i nieudanych i o wzajemnych inspiracjach literatury i kina porozmawiają zaproszeni goście. Omówią oni najbardziej pamiętne ekranizacje, zapowiedzą również zbliżające się premiery kinowe Best Film („Kod Dedala” i „W labiryncie”), na które powinni zwrócić uwagę miłośnicy literatury. Rozmawiać będą:

Bartosz Czartoryski 

Specjalista od popkultury, krytyk filmowy, tłumacz literatury anglojęzycznej i komiksów. Publikuje regularnie w tygodnikach opinii, mainstreamowych portalach internetowych i czasopismach branżowych.

Robert Ziębiński

Specjalista od popkultury, pisarz, dziennikarz, redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya” w latach 2017–2019. Pracował i publikował w czołowych tytułach prasowych. Pomysłodawca i właściciel serwisu kulturalnego Dzikabanda.pl. Autor powieści i opowiadań, a także pierwszej polskiej książki o Stephenie Kingu.

Dagmara Romanowska

Dziennikarka filmowa, współpracowniczka Stowarzyszenia Filmowców Polskich – „Magazynu Filmowego” i SFP.org.pl. Współpracowała przy tworzeniu festiwali filmowych w całej Polsce. Od lat związana jest z redakcją Onet.pl. Jej artykuły i wywiady można znaleźć w czasopismach branżowych i popularnych magazynach ilustrowanych.

 

gość specjalny Stuart Turton

Pisarz i dziennikarz brytyjski. Pracował jako wolny strzelec w Szanghaju i Dubaju. Jego debiutancka powieść „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” odwołuje się do najlepszych tradycji literackich (jak powieści Agathy Christie) i łączy je z wątkami i motywami charakterystycznymi dla współczesnego kina (jak serial „Black Mirror” czy film „Incepcja”). Prawa do adaptacji telewizyjnej jego książki wykupiła firma producencka House Productions!

 

26 października 2019 godz. 13:00

Krakowskie Targi Książki / sala seminaryjna Lwów https://www.facebook.com/events/414949575882428/

Czytany 367 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 październik 2019 13:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama