cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 21 październik 2019 15:09

„Zabawa w pochowanego” z Andie MacDowell w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gdy świeżo poślubiona panna młoda (Samara Weaving) wchodzi do bogatej, ekscentrycznej rodziny (Adam Brody, Henry Czerny, Andie MacDowell) swego męża (Mark O'Brien), zmuszona zostaje do udziału w uświęconej wieloletnią tradycją zabawie, a ta zmienia się w zabójczą grę, w której każdy uczestnik walczy o przetrwanie. 

 

W „Zabawie w pochowanego” stawka gry jest wysoka, ponieważ nowożeńcy dosłownie walczą o swoje życie, próbując w noc poślubną pokonać teściów w śmiertelnej grze w chowanego.

Samara Weaving („Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”, „Opiekunka”) wciela się w postać Grace, ujmującej młodej kobiety pochodzącej z ubogiej rodziny, którą uwodzi bogaty Alex Le Domas (Mark O’Brien, „Miasto na wzgórzu”). Ich 18-miesięczny romans kończy się ślubem w jego rodzinnym majątku. Rezydencja jest równie imponująca, co cały klan Le Domas’ów, na którego czele stoją rodzice Alexa, Tony i Becky (Henry Czerny, „Ostre przedmioty” i Andie MacDowell, „Cztery wesela i pogrzeb”).          

 Członkowie tej ekscentrycznej rodziny, która zbudowała fortunę na grach planszowych, trzymają się razem i żyją zgodnie z uświęconymi tradycjami. Ślub przebiega bez większych komplikacji, ale w ramach przyjęcia zaplanowano specjalną atrakcję dla panny młodej. Grace - wciąż w sukni ślubnej - niespodziewanie dołącza do swojego nowego męża i teściów na spotkaniu o północy, aby wziąć udział w zabawie, którą nazywają tradycyjną rodzinną grą. Jako nowy członek rodziny musi wyciągnąć kartę z talii, aby określić, w jaką grę wszyscy będą grać - ponieważ w powietrzu wyczuwalne staje się pewne napięcie, Grace nieświadomie wybiera rzadką kartę: „Zabawa w chowanego”. W kilka chwil po rozpoczęciu gry Grace musi rozstać się z Alexem i schować się w jakimś miejscu na terenie rodzinnej posiadłości. Inni spróbują ją znaleźć przed wschodem słońca…            

Wkrótce Grace dokonuje przerażającego odkrycia, że stałą się zwierzyną w śmiertelnej grze. Doprowadzona do granic swoich możliwości, tak fizycznych, jak i emocjonalnych, Grace jest zdeterminowana nie tylko utrzymać się przy życiu, ale także na zawsze zmienić reguły gry, walcząc z napastnikami na wszelkie możliwe sposoby.

Wyreżyserowana przez Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta „Zabawa w pochowanego” powstała na podstawie scenariusza Guya Busicka i R. Christophera Murphy'ego, w filmie występują: Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien, a także Henry Czerny i Andie MacDowell.

 

Czytany 420 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama