cinema.pl Artykuły

piątek, 04 październik 2019 13:01

Hanna Koczewska o swojej roli w Żmijowisku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Żmijowisko, nowy serial Canal+ to w dużej mierze historia młodych bohaterów. Szczegółowo nakreślone w książce Wojciecha Chmielarza postaci Ady, Damiana i Sabiny, „ożyją” w serialu dzięki kreacjom młodych, utalentowanych aktorów Hanny Koczewskiej, Stanisława Cywki i Kamili Urzędowskiej. Serial Łukasza Palkowskiego, był dla nich sporym aktorskim wyznaniem, ale i ciekawym doświadczeniem. Oto co o pracy na planie opowiedziała nam Hanna Koczewska.

 

Thriller psychologiczny jak mówi o swoim najnowszym filmowym dziele reżyser Łukasz Palkowski to zdecydowanie wymagająca forma dla każdego aktora. Jeszcze większy nakład pracy czekał przy kreowaniu ról odtwórców młodych bohaterów serialu. Książkowe pierwowzory ich postaci niosły w sobie duży bagaż emocjonalny. Jak z tym zadaniem radziła sobie Hanna Koczewska odtwórczyni roli Ady?  

Ada to licealistka, córka Arka i Kamili, którzy pokrzyżowali jej plany wakacyjne. To dziewczyna, która przechodzi okres buntu. Kiedy pierwszy raz przeczytałam scenariusz, to pomyślałam sobie: o kurczę, Ada to jestem ja w wieku piętnastu lat. Borykałam się z podobnymi problemami i myślę, że to ułatwiło mi pracę na tą postacią – mówi młoda aktorka.

Dokładne zrozumienie motywów postępowania postaci, oraz relacji w granie najbliższych było kluczem do wykreowania Ady. Hanna Koczewska tak opisuje swoją serialową postać i jej zachowania.

To jak zachowuje się Ada, jest wiarygodne. Przede wszystkim ma konflikt z rodzicami. Dokładnie rozumie ich relację, która jest toksyczna i czuje się wobec tego bezsilna, bo nie potrafi im pomóc. Poza tym brakuje jej też autorytetu, ponieważ jej rodzice są bardzo młodzi. I nie do końca sobie z tym wszystkim radzi – opowiada aktorka.

Rola w Żmijowisku u boku doświadczonych i uznanych aktorów to dla młodej Hanny Koczewskiej spełnienie marzeń.

Aktorstwo było moim największym marzeniem, które się spełniło. W takim gronie jest to dla mnie super komfort pracy, bo mimo że nie mam takiego doświadczenia, jak reszta obsady, to nie czułam się gorsza, a czułam z ich strony ogromnie wsparcie - zdradza Hanna Koczewska.

 

 

 

 

O czym będzie „Żmijowisko”?

„Żmijowisko” to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem. Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

 

W głównej roli – Arka – będzie można zobaczyć Pawła Domagałę. W serialu wystąpią także m.in.: Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

 

Reżyserem nowego serialu kryminalnego CANAL+ jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za sukces pierwszego sezonu „Belfra”. Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy są dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja – Iwony Kajszczak. Za montaż odpowiedzialni będą Jarosław Barzan i Piotr Kmiecik, z kolei autorem muzyki będzie Bartosz Chajdecki. Reżyserką castingu jest Viola Borcuch, a kierowniczką produkcji Marzena Bober. Producentem wykonawczym „Żmijowiska” na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

 

Czytany 599 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 13:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama