cinema.pl Artykuły

środa, 02 październik 2019 16:07

Październikowe hity w Wielkim Kinie TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Cykl emitujący najlepsze obrazy filmowe tym razem aż z pięcioma produkcjami. Posiadające międzynarodową sławę i uznanie tytuły obejrzeć będzie można w każdą środę o godzinie 21.00 na kanale TNT.

 

Wielkie Kino to cykl prezentujący filmy, które na stałe wpisały się do kanonu światowej kinematografii. W październiku otworzy go emisja filmu Equilibrium (2002) w reżyserii Kurta Wimmera. Historia w nim przedstawiona opowiada o futurystycznym państwie Libria i panujących w nim nietypowych zasadach, wymuszających na mieszkańcach tłumienie uczuć przy pomocy specjalnych leków. Ten, kto odmawia ich przyjęcia zostaje zlikwidowany przez wyszkolonego do zabójstw Kleryka (w roli jednego z nich Christian Bale). Co stanie się jednak, gdy to właśnie wyznaczony do przeprowadzania egzekucji mężczyzna opuści dawkę narzuconego leku? 

W drugą środę miesiąca na ekranie zagości nominowany do nagrody Złotej Palmy obraz Roberta Rodrigueza Sin City – Miasto grzechu (2005). Produkcja stworzona została na podstawie trzech komiksów z gatunku noir, w związku z czym utrzymana jest w dość mrocznym klimacie, którą dodatkowo podkreśla czarno-biała estetyka filmu. W główne postacie wcieliły się takie gwiazdy jak: Bruce Willis, Mickey Rourke czy Jessica Alba. 

Kolejny emitowany przez stację TNT tytuł to film dla fanów istot paranormalnych. Underworld (2003) opowiada o toczącej się od stuleci wojnie między wampirami i wilkołakami, w którą zaangażowany przypadkowo zostaje niezwiązany z żadną ze stron lekarz Michael Corvin (w jego roli Scott Speedman). Chcąc zrozumieć jaką mężczyzna odgrywa rolę w całym tym sporze jego śladem rusza również wampirzyca Selena (Kate Beckinsale). Zimnokrwista nie spodziewa się jednak, że dotrze do informacji, które mogą zmienić przebieg wojny.

Czwartym filmem w ramach Wielkiego Kina będzie Tylko jeden (2001). Ta pełna akcji produkcja Jamesa Wonga przedstawia losy wojownika Gabriela Yulaw (Jet Li), który podróżuje po alternatywnych rzeczywistościach mordując swoje inne wcielenia, by ostatecznie stać się tym jedynym i nasilniejszym. Na jego drodze staje jednak policjant Gabe alter ego, które tak szybko się nie poddaje.

Październik ze światowymi hitami zamknie film Quentina Tarantino, zdobywca Oskara oraz Złotego Globu - Pulp Fiction (1994). Doborowa obsada, wśród której znalazły się takie sławy jak John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman czy Bruce Willis zapewni widzom wiele emocji podczas oglądania tej mieszanki kina gangsterskiego z czarną komedią.

 

Plan emisji:

 

W każdą środę o godzinie 21.00

02.10 - Equilibrium

09.10 - Sin City – Miasto grzechu

16.10 - Underworld

23.10 - Tylko jeden

30.10 - Pulp Fiction

 

Czytany 484 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 październik 2019 17:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama