cinema.pl Artykuły

wtorek, 01 październik 2019 12:58

„Nędznicy” Ladja Ly francuskim kandydatem do Oscara!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Nędznicy” („Les Misérables”) Ladja Ly zostali wybrani francuskim kandydatem do Oscara, pokonując silnych konkurentów: „Portret dziewczyny w ogniu” Celine Sciammy oraz „Proximę” Alice Winocour. 

 

Debiutancki film Ladja Ly wstrząsnął festiwalem w Cannes, gdzie porównany został do kultowej „Nienawiści” Mathieu Kassovitza i zdobył Nagrodę Jury, a reżyser okrzyknięty został odkryciem festiwalu. Od tego czasu film pokazywany jest na najważniejszych światowych festiwalach, gdzie zdobywa kolejne nagrody i zbiera znakomite recenzje, a wczoraj został oficjalnym reprezentantem Francji w wyścigu po Oscara.

„Nędznicy” („Les Misérables”) to poruszająca, pełna emocji i trzymająca w napięciu historia rozgrywająca się na paryskim przedmieściu, gdzie ponad 150 lat temu Wiktor Hugo osadził akcję powieści „Nędznicy”. Stéphane, młody policjant, zostaje przeniesiony do lokalnej brygady antykryminalnej i szybko odkrywa, że dzielnica buzuje od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i policja musi interweniować, sytuacja wymyka się spod kontroli. Stéphane musi wybrać, po czyjej stronie stanąć – czy postąpić w zgodzie ze swoim sumieniem, czy wykazać solidarność wobec kolegów z drużyny. 

Jonathan Romney z "The Hollywood Reporter" obwołał film „debiutem o sile eksplozji", a Nicholas Barber z BBC uznał, że film jest „szokujący, ekscytujący; napięcie nie opada ani na chwilę”. 

Dystrybutorem „Nędzników” („Les Misérables” w Polsce jest M2 Films. Data polskiej premiery zostanie podana wkrótce.

Czytany 633 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 październik 2019 13:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama