cinema.pl Artykuły

czwartek, 26 wrzesień 2019 13:38

Strach ma skośne oczy. Azjatycka Noc Grozy już 26 października!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najstraszniejsza noc w roku nadchodzi wielkimi krokami. Trzy niezwykle mroczne opowieści doskonale wprowadzą nas w klimat tegorocznego Halloween, a przy okazji staną się preludium do kolejnej edycji Pięciu Smaków. 

 

Tajska legenda o zjawie zamieszkującej w ciałach młodych dziewcząt; paranoiczny koreański thriller o lękach kryjących się pod łóżkiem, a także indyjski baśniowy horror o ludzkiej chciwości. Tegoroczna odsłona Azjatyckiej Nocy Grozy to niepokojąca podróż w odmęty ludzkiej (i nie tylko) natury. Razem z naszymi bohaterami zaznamy przygód, których z pewnością nie chcemy doświadczyć we własnym życiu. Aby jednak wprowadzić ukojenie dla zszarganych nerwów i zaciśniętych żołądków, jak co roku, w przerwie między filmami zapraszamy na pyszny azjatycki poczęstunek. 

 

TUMBBAD REŻ. RAHI ANIL BARVE, INDIE 2018, 104' 

Mroczna opowieść o chciwości, która potrafi sprowadzić nas aż w głąb samego piekła. Vinayak jako dziecko odkrywa legendę o niezwykłym skarbie ukrytym w piwnicach podupadłego dworu Tumbbad. Po latach, już jako dorosły mężczyzna wraca w rodzinne strony, aby zdobyć bogactwo, nie bacząc na złowieszcze słowa o strzegącej je klątwie. 

Imponujący scenografią, zrealizowany w od dekad nietkniętych ludzką stopą lokacjach, "Tumbbad" stał się pierwszym indyjskim filmem otwierającym Critic's Week Festiwalu w Wenecji.

KRASUE: ZIMNE TCHNIENIE / KRASUE: INHUMAN KISS 

REŻ. SITISIRI MONGKOLSIRI, TAJLANDIA 2019, 122'

Zgodnie ze starą tajską legendą Krasue to krwiożercza zjawa, która wchodzi w ciała młodych dziewcząt, aby za ich pomocą zdobywać pożywienie. Nastoletnia Sai niespodziewanie odkrywa, że sama padła ofiarą klątwy. W nocy jej głowa oddziela się od ciała i atakuje mieszkańców wioski. 

"Krasue: zimne tchnienie" to świeże spojrzenie na tajlandzkie legendy, z ukłonami w stronę klasyki rodzimego i zachodniego kina grozy. Film został w tym roku tajskim kandydatem do Oscara.

KIEDY ŚPISZ / DOOR LOCK 

REŻ. LEE KWON, KOREA POŁUDNIOWA 2018, 102'

Kyung-min żyje w nieustającym lęku. Mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu, mimo zaawansowanych zabezpieczeń, nie daje jej upragnionego poczucia bezpieczeństwa, a w prywatnej przestrzeni pojawia się coraz więcej śladów czyjejś obecności. To, co na początku wydawało się jedynie chorobliwą obsesją, szybko przeradza się w mrożący krew w żyłach horror. Zagrożenie przychodzi z miejsca, które uważamy za bezpieczne - z wnętrza naszego domu.

Film jest remakiem licznie nagradzanego hiszpańskiego przeboju pt. "Słodkich snów" / "Mientras duermes" z 2011 roku. 

 

13. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 13-20 listopada. 

Program wieczoru:

20:00 Tumbbad, reż. Rahi Anil Barve, Indie 2018, 104'

22:00 Krasue: zimne tchnienie, reż. Sitisiri Mongkolsiri, Tajlandia 2019, 122'

00:00 poczęstunek 

00:30 Kiedy śpisz, reż. Lee Kwon, Korea Płd 2018, 108'

26 października

Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5

Bilety: 66,6 zł.

 

 

Wstęp wolny dla posiadaczy karnetów Master.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Partnerzy Pięciu Smaków: Miasto Stołeczne Warszawa, Asian Film Awards Academy, Japan Foundation, Hong Kong Economics and Trade Office Berlin, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytany 494 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 wrzesień 2019 13:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama