cinema.pl Artykuły

czwartek, 26 wrzesień 2019 11:47

Centrum Animacji w Krakowie - wystartowało

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Centrum Animacji to krakowskie studio produkcyjne, które wspiera małopolskich twórców animacji filmowej. Zrzesza artystów, profesjonalistów, w tym m.in. debiutujących absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (ASP). Studio oferuje kompleksową realizację filmów animowanych, projektów intermedialnych i koprodukcji. Koordynatorem Centrum Animacji w Krakowie jest Kraków Film Klaster – produkcyjny HUB Małopolski. 

 

Obecnie Centrum Animacji rozpoczyna produkcję filmu „Gonâve” w reżyserii Róży Dudy i Michała Soi, który otrzymał  dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2021r.

Dyrektorem Centrum jest Robert Sowa producent, reżyser filmów animowanych, autor projektów multimedialnych łączących m.in. animację z muzyką współczesną. Współpracował też przy realizacji wielu filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Robert Sowa kieruje Pracownią Filmu Animowanego ASP – rozpoznawalnym w Polsce i na świecie studiem kształcącym w dziedzinie animacji. 

„Centrum Animacji w Krakowie powstało by tworzyć warunki do realizacji różnorodnych projektów animowanych. Planujemy realizować oryginalne filmy artystyczne i autorskie oraz oferujemy współpracę w zakresie  projektów łączących animację z innymi gatunkami filmowymi. Centrum tworzą świetni artyści i doświadczeni animatorzy. Chcemy stworzyć nową jakość na rynku animacji, z której skorzystają twórcy, debiutanci, zawodowcy oraz branża filmu animowanego”- mówi Robert Sowa.

„Animacja w Małopolsce ma się bardzo dobrze. Możemy pochwalić  się festiwalami i przeglądami, zdolnymi twórcami, osiągnięciami jak i profesjonalną kadrą, która uczy młodych animatorów. Dlatego Centrum Animacji, poprzez tych zdolnych twórców, ich realizowane projekty oraz swoją ofertę, pomoże promować Kraków i Małopolskę jako region, do którego warto przenieść różnorodne produkcje filmowe i właśnie tutaj w całości je zrealizować” – zachęca Aneta Zagórska prezes Kraków Film Klaster. 

Oferta Centrum Animacji jest szeroka i zapewnia pełną realizację produkcyjną filmów animowanych, produkcję projektów intermedialnych, realizacje w technikach animacji komputerowej 2D i 3D czy stop motion. Centrum współpracuje też z ASP w zakresie pracy w studio dźwiękowym czy studio blue box i Motion Capture.  Poza realizacją autorskich projektów i debiutów, twórcy z Centrum Animacji w Krakowie realizują także animowane czołówki, motion design, przerywniki i wiele innych formatów we wszystkich technikach animacji.  

Czytany 552 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 wrzesień 2019 11:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama