cinema.pl Artykuły

czwartek, 12 wrzesień 2019 13:25

Hity w Canal+

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jesień w CANAL+ upłynie widzom pod znakiem hitów polskiego i zagranicznego kina. Po raz pierwszy w telewizji stacja pokaże takie filmy jak głośny „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „7 uczuć” Marka Koterskiego czy „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Bryana Singera.

Na antenie także własne produkcje dokumentalne - mocni „Rekruci”, odsłaniający kulisy życia studentów pierwszego roku czterech najlepszych Wojskowych Akademii w Polsce, „Czarna domena” – o tym, jak się rodzą fake newsy i kim naprawdę są hejterzy, a także podróż w rytmie najpiękniejszych polskich miast w serialu dokumentalnym „Miasta rytm”.  

WE WILL ROCK YOU

Brzmienia kultowego zespołu Queen na antenie CANAL+ już w piątek, 14 września. O godz. 21:00 po raz pierwszy w telewizji widzowie zobaczą oscarowy® „Bohemian Rhapsody” z nagrodzonym Nagrodą Akademii za rolę Freddy’ego Mercurego Ramim Malikiem. Przed premierą filmu CANAL+ wyemituje archiwalny koncert zespołu Queen „Live At Wembley Stadium” z 1986 roku.

„Bohemian Rhapsody”

piątek, 14 września, o godz. 21:00

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI!

To porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

POLSKIE KINO FESTIWALOWE 

W czasie trwania 44. słynnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych  w Gdyni, widzowie, nie ruszając się z domu, będą mogli cieszyć się najlepszym polskim kinem festiwalowym, oglądając filmy z zeszłorocznej edycji konkursu. W ramach cyklu Festiwal w Gdyni w CANAL+ na ekranie najlepsze aktorskie nazwiska: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig, Janusz Gajos , Andrzej Chyra, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura i inni. Po raz pierwszy w telewizji do zobaczenia m.in.„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego i „7 uczuć” Marka Koterskiego.

 

16.09 godz. 23:20 "Okna, okna" reż. Wojciech Solarz

17.09 godz. 20:00 "Ułaskawienie" reż. Jan Jakub Kolski

17.09 godz. 21:40 "Wilkołak" reż. Adrian Panek

18.09 godz. 20:00 "Autsajder" reż. Adam Sikora

18.09 godz. 21:35 "53 wojny" reż. Ewa Bukowska - koprodukcja CANAL+

19.09 godz. 20:00 "Fuga" reż. Agnieszka Smoczyńska

19.09 godz. 21:45 "Eter" reż. Krzysztof Zanussi - koprodukcja CANAL+

20.09 godz. 20:00 "Juliusz" reż. Aleksander Pietrzak

20.09 godz. 21:40 "7 uczuć" reż. Marek Koterski

22.09 godz. 21:45 "Kler" reż. Wojciech Smarzowski

„Juliusz” reż. Aleksander Pietrzak

piątek, 20 września, o godz. 20:00.

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI!

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz (Jan Peszek). Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Wybawieniem wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…     

                                                                 

„7 uczuć” reż. Marek Koterski

piątek, 20 września, o godz. 21.40.

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI!

Kto nie zna Adasia Miauczyńskiego? Losy sfrustrowanego życiem inteligenta śledziliśmy już w „Nic śmiesznego”, „Ajlawju” czy „Dniu świra”. Reżyser Marek Koterski po raz kolejny wraca do swojej ulubionej postaci, idąc o krok dalej, a nawet  - wcześniej.

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.                                                                                                                                        

"Kler" reż. Wojciech Smarzowski

niedziela, 22 września, o godz. 21:45.

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI!

Przebój kinowy 2018 roku w Polsce, budzące skrajne emocje dzieło kontrowersyjnego twórcy „Wołynia” i „Drogówki”, które obejrzało ponad 5 milinów widzów (co czyni go najpopularniejszym polskim filmem XXI wieku). W rolach głównych Arkadiusz Jakubik („Jestem mordercą”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Robert Więckiewicz („W ciemności”, „Kołysanka”), Jacek Braciak („Róża”, „Różyczka”), Janusz Gajos („Jasminum”, „Body/Ciało”) oraz Joanna Kulig („Niewinne”, „Zimna wojna”).

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.           

                                                                                                               

SERIALE DOKUMENTALNE CANAL+

MIASTA RYTM

PREMIERA: poniedziałek, 7 października, o godz. 20:30.

Subiektywna podróż nietypowego historyka sztuki i autora słynnych „Spacerowników” – Jerzego S. Majewskiego - przez 8 polskich miast. Nowe spojrzenie na Kraków, Warszawę, Wrocław czy Łódź. Czy w Toruniu czas płynie wolniej? Gdzie w Warszawie był Dziki Zachód?  Czy w Katowicach naprawdę nie ma co zwiedzać?  To i o wiele więcej ciekawostek w wyjątkowej serii filmów dokumentalnych z nie takim zwykłym przewodnikiem.        

REKRUCI

PREMIERA: poniedziałek, 7 października, o godz. 21.30

Czy młodzi ludzie są gotowi na wyzwanie, jakim jest wojskowy rygor? Czy nie zawiodą się wojskiem, o którym snuli przez lata fantazje rodem z amerykańskich filmów? A także, a może przede wszystkim – na ile szkolenie żołnierzy przystaje do codziennej rzeczywistości najmłodszego prawie-dorosłego pokolenia, w którym pełno rozpraszaczy i pokus? W serii dokumentalnej „Rekruci” śledzimy losy studentów pierwszego roku z czterech najlepszych Wojskowych Akademii w Polsce: Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W pierwszym odcinku kamera podąża za nimi od momentu przystąpienia do egzaminów wstępnych. W kolejnych odsłonach serii widzowie zobaczą ich zmagania przez cały pierwszy rok studiów. Już pierwsze sierpniowe szkolenie wojskowe zweryfikuje ich marzenia. 

CZARNA DOMENA

PREMIERA: poniedziałek, 28 października, o godz.22:30

Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość – ciemna strona wirtualnego świata w serii utrzymanej w reportażowo-dokumentalnej stylistyce. „Czarna domena” to próba dotarcia do ludzi oraz miejsc bezpośrednio związanych z kulisami działania Internetu. Przyjrzy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.                                   

Czytany 375 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 wrzesień 2019 13:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama