cinema.pl Artykuły

piątek, 06 wrzesień 2019 15:12

Trailer POLITYKI najpopularniejszym zwiastunem polskiego filmu w historii!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oto najpopularniejszy zwiastun polskiego filmu w historii! Trailer „Polityki” dokonał niemożliwego, notując 13,7 mln wyświetleń w trzy tygodnie. Bezkompromisowy film Patryka Vegi o polskiej scenie politycznej już na ekranach.

 

Zwiastun „Polityki” właśnie przeszedł do historii polskiego kina! W zaledwie trzy tygodnie trailer głośnego obrazu Patryka Vegi zanotował rekordową ilość wyświetleń w serwisie YouTubie – blisko 5,8 miliona odtworzeń –  bijąc tym samym wyczyn trailera filmu „Kler” Wojtka Smarzowskiego (5,6 mln wyświetleń na Youtube w rok) i wchodząc na pułap oglądalności zarezerwowany dotychczas wyłącznie dla międzynarodowych zapowiedzi filmów z Hollywood. Równolegle trailer „Polityki” okazał się niekwestionowanym hitem na Facebooku, gdzie został obejrzany ponad 7,9 miliona razy! Łącznie daje to wręcz imponującą ilość – 13,7 milionów odsłon – uzyskanych w niespełna miesiąc. „Politykę” Vegi można już oglądać na ekranach polskich kin, a wyprzedane seanse na pierwsze dni emisji zwiastują ogromny sukces najnowszej produkcji twórcy „Pitbulla”, „Kobiet mafii” i „Botoksu”.

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy najnowsze dzieło króla box office, to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie.

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Główne role w filmie gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

„Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać!” – ostrzega Patryk Vega. 

„Polityka” W kinach od 4 września

Produkcja: Polska 2019

Reżyseria: Patryk Vega („Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”)

Scenariusz: Olaf Olszewski („Kobiety mafii”, „Kobiety mafii 2”, „Botoks”)

Obsada: Andrzej Grabowski („PitBull”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Listy do M. 3”, „Świat według Kiepskich”), Zbigniew Zamachowski („Kurier”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Bogowie”), Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Obywatel”, „Belfer”), Daniel Olbrychski („Potop”, „Ziemia obiecana”, „Pan Tadeusz”, „Kamerdyner”), Tomasz Oświeciński („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kobiety mafii”, „Botoks”), Iwona Bielska („Wesele”, „Kler”, „Pod Mocnym Aniołem”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Żyć nie umierać”, „Botoks”, „Underdog”), Antoni Królikowski („Miasto 44”, „Bodo”, „Karbala”), Marcin Bosak („Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Londyńczycy”, „W ciemności”), Ewa Kasprzyk („Kogel-mogel”, „Komedia małżeńska”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Kariera Nikosia Dyzmy”), Karolina Szymczak („Hercules”, „Gwiazdy”, „Diablo. Wyścig o wszystko”), Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Chce się żyć”), Tomasz Sapryk („Zabawa zabawa”, „Podatek od miłości”)

Czytany 483 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 wrzesień 2019 15:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama