cinema.pl Artykuły

środa, 04 wrzesień 2019 12:12

Zakończono zdjęcia do ekranizacji jednej z najlepszych komedii świata

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Padł ostatni klaps na planie ekranizacji jednej z najlepszych komedii świata. „Mayday” pojawi się w kinach 31 stycznia 2020 roku. W rolach głównych Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz i Adam Woronowicz.

 

Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. „Mayday” to przezabawny film reżysera przebojowych „Planety Singli 2” i „Planety Singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz oraz wielu innych. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

Janek Kowalski (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… jest mężem Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Janek jednak kocha je równie mocno – jedna go wspiera, a druga sprawia, że czuje się jak mężczyzna. Pewnego dnia zdarza mu się nieoczekiwany wypadek. Paniczna ucieczka ze szpitala, grupa bandytów żądająca zawrotnej sumy pieniędzy oraz depczący mu po piętach policjant (Andrzej Grabowski), to nic w porównaniu z tym, co może się stać z życiem Janka, jeżeli którakolwiek z jego ukochanych dowie się o podwójnym małżeństwie. Z pomocą przychodzi mu dawny znajomy – Staszek (Adam Woronowicz). Wspólnie wyruszają w podróż, która nie może skończyć się dobrze. Lawina zdarzeń, pomyłek i niewyobrażalnych zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Małe kłamstewka będą miały kolosalne skutki!

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2019

Producent: Wojtek Pałys

Reżyseria: Sam Akina („Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3”)

Scenariusz: Sam Akina („Planeta Singli” 1-3), Jules Jones („Planeta Singli” 1-3), Wojtek Pałys („Słaba płeć?”, „Kamienie na szaniec”), Hanna Węsierska („Lejdis”, „Śniadanie do łóżka”, „Jak się pozbyć cellulitu”)

Obsada: Piotr Adamczyk („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Listy do M. 3”, „Wkręceni”, „Och, Karol 2”), Anna Dereszowska („Porady na zdrady”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli” 1-3, „Disco Polo”), Andrzej Grabowski („Polityka”, „Narzeczony na niby”, „Listy do M. 3”), Bartosz Porczyk („Planeta Singli 2”, „Volta”), Adam Woronowicz („7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”), Ewa Kasprzyk („Polityka”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, „Narzeczony na niby”), Tomasz Oświeciński („Polityka”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „7 rzeczy, który nie wiecie o facetach”)

Czytany 555 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 wrzesień 2019 12:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama