cinema.pl Artykuły

czwartek, 08 sierpień 2019 17:45

O Agnieszce Osieckiej w TVP

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W lipcu w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej „Osiecka” w reżyserii Roberta Glińskiego i Michała Rosy. W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach jej życia, wcielą się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska, wielka fanka twórczości Agnieszki Osieckiej, a także laureatka nagrody jej imienia na Festiwalu Piosenki Aktorskiej. 

 

Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą  artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.

W nowej produkcji TVP zobaczymy od kulis, nie stroniąc od obserwacji o charakterze komediowym, szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jego bohaterami – poza Osiecką – będą postacie takie jak: Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora i wielu innych.

Scenariusz serialu napisali Maciej Karpiński i  Maciej Wojtyszko, przy współpracy z Henryką Królikowską i reżyserem Robertem Glińskim, na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Pomysłodawczynią serialu jest Joanna Ochnik. 

W rolach głównych wystąpią: Magdalena Popławska, Eliza Rycembel, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Wiktoria Gorodeckaja, i inni.

Pomysł na serial – Joanna Ochnik

Scenariusz – Maciej Karpiński, Maciej Wojtyszko, Henryka Królikowska, Robert Gliński, 

Reżyseria – Robert Gliński, Michał Rosa

Zdjęcia – Adam Bajerski

Scenografia – Ryszard Meliwa

Kostiumy – Ewa Gronowska

Współpraca produkcyjna – OCHNIK Entertainment Joanna Ochnik

Producent realizujący – Joanna Ochnik 

 

Czytany 918 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 sierpień 2019 17:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama