cinema.pl Artykuły

piątek, 12 lipiec 2019 14:18

Ekologiczny Dramatyczny - pierwsze recyklomaty stanęły w Warszawie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Teatr Dramatyczny włączył się do akcji Miasta Stołecznego Warszawy promującego eko-działania! Na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej stanęły recyklomaty. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafi do powtórnego wykorzystania. 

 

– Zachęcamy warszawianki i warszawiaków do odzysku surowcowego. Symbolicznie nagradzamy osoby, które działają na rzecz ekologii. Podczas codziennych obowiązków nie każdy ma czas, by zastanawiać się nad ochroną środowiska. Zniżki do kawiarni, teatru czy kina są nie tylko nagrodą, ale również ważnym przypomnieniem, że warto segregować odpady i chronić naszą planetę. Im więcej osób przyswoi ten pozytywny nawyk, tym mniej będziemy negatywnie oddziaływać na przyrodę i klimat – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. 

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn, które stolica otrzymała od firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Do maszyn można wrzucać plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację ETS Portfel na telefonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się ekopunkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę. System jest ekologiczny - maszyny nie wymagają drukowania paragonów i posiadania kart. 

– Z ogromną przyjemnością włączyliśmy się do akcji Miasta Stołecznego Warszawy i wraz z nim promujemy eko-działania. Kwestia dbania o środowisko nie jest tak odległa od sztuki jak mogłoby się wydawać, jedno i drugie uważamy za niezbędne w życiu. Możliwość zbierania punktów wymiennych na zniżkowe bilety do teatru to pierwsze z działań akcji „Ekologiczny Dramatyczny" – mówi Magdalena Romańska, Zastępca dyrektora ds. produkcji, marketingu i sprzedaży Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

– Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia, nawiązanej w ramach naszej najnowszej kampanii społecznej #WCIĄŻZMIENIAMY. To program pilotażowy, ale jednocześnie to pierwsza tego typu inicjatywa realizowana na tak dużą skalę. Jest ona naszym kolejnym krokiem na drodze do realizacji ambicji „Świata bez Odpadów”. Do 2030 r. chcemy zbierać i przekazywać do recyklingu tyle opakowań, ile trafia od niej do rąk konsumenta. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możemy łatwiej i szybciej osiągnąć ten cel - mówi Stoyan Ivanov, Dyrektor Generalny Coca-Cola Poland Services.

W ramach współpracy z m.st. Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia Coca-Cola przekaże łącznie 10 nowoczesnych recyklomatów firmy EcoTech System. 

– Segregacja odpadów nie zabiera dużo czasu, nie jest trudna, wymaga tylko chwili uwagi. Dzięki takim prostym gestom możemy przywrócić wartość zużytym rzeczom. W ten sposób chronimy naszą planetę przed bezmyślnym zaśmiecaniem. Przyklaskujemy tej akcji i liczymy na jej pozytywny odbiór przez mieszkańców – mówi Sławek Brzózek, prezes zarządu Fundacji Nasza Ziemia. 

Do inicjatywy dołączyli partnerzy, którym także zależy na edukowaniu i zachęcaniu mieszkańców do segregacji odpadów. Warszawianki i warszawiacy, zbierający eko-punkty, mogą wybrać benefity z szerokiego pakietu: rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol. Aplikacja, służącą do zbierania eko-punktów, jest dostępna w systemie Android i iOS.

– Realizujemy ten projekt jako element naszej kampanii edukacyjnej, w której przypominamy warszawiankom i warszawiakom o zasadach selektywnej zbiórki odpadów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Zapraszamy również na warsztaty zero waste, które mamy w programie Otwartej Ząbkowskiej i pl. Bankowego.

Segreguj na piątkę - trwa miejska kampania informacyjna #RadyNaOdpady, która zachęca i podpowiada, jak należy segregować papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, resztki bio i frakcje zmieszane. Wskazówki można śledzić na Facebooku i czysta.um.warszawa.pl. 

 

O tym jak to działa w Teatrze Dramatycznym można przeczytać na: http://teatrdramatyczny.pl/ekologiczny-dramatyczny 

Czytany 449 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 lipiec 2019 14:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama