cinema.pl Artykuły

piątek, 12 lipiec 2019 13:18

Gotowi na nokaut? Nadchodzi Fighter!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jeśli myślicie, że wdzieliście już polski film o sztukach walki, to nic nie widzieliście. Nadchodzi „Fighter”, z gwiazdami kina, które przez przeszło rok, pod okiem uznanych sportowców i mistrzów świata, przygotowywały się do swych ról. Walka sezonu rozegra się 19 lipca w kinach całej Polski. Widzów czeka prawdziwy nokaut!

 

Fighter to kino komercyjne, jednak przygotowane z najwyższą starannością o jakość przekazu. Widz zobaczy nie tylko historię o wielkiej sportowej pasji, porażkach i walce z własnymi demonami, by na przekór wszystkiemu robić swoje. To także opowieść o tym, co nas determinuje i nakręca, by realizować marzenia. Nie zabraknie wątku miłosnego, a nawet damsko-męskiego trójkąta i szantażu. Oznacza to, że w środku wakacji, w polskich kinach zobaczymy film pełen emocji i adrenaliny. 

W rolach głównych same „gorące” nazwiska polskiego kina. Piotr Stramowski gra głównego bohatera - Tomka Janickiego, byłego zawodnika MMA. Mikołaj Roznerski wciela się w postać boksera Marka Chmielewskiego, jego głównego rywala i przeciwnika nie tylko w ringu, ale także w życiu. U boku swoich fighterów wystąpią Aleksandra Szwed i Katarzyna Maciąg. W pozostałych rolach zobaczymy tak uznanych i lubianych aktorów jak: Krzysztof Stelmaszyk, Wojciech Mecwaldowski. Zobaczymy również, między innymi, Tomasza Oświecińskiego, Annę Karczmarczyk czy Karola Osentowskiego. Fighter to reżyserski debiut Konrada Maximiliana Piotrowskiego, na stałe mieszkającego i tworzącego w Londynie. Na dużym ekranie po raz pierwszy zobaczymy także wspomnianą już Olę Szwed, która do tej pory pojawiała się w serialach oraz Daniela „Qczaj” Kuczaja, popularnego trenera motywatora.    

Film opierający swą fabułę o sport i sztuki walki nie mógłby powstać, gdyby nie plejada znakomitości świata boksu i MMA. W roli aktorów i konsultantów sekwencji walk zobaczymy na ekranie mistrzów świata:  Andrzeja Fonfarę, Marcina „Różala” Różalskiego, Roberta Złotkowskiego, Krzysztofa Kosedowskiego, Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Grzegorza Proksę oraz cenionych komentatorów sportowych -  Andrzeja Kostyrę i Edwarda Durdę. Sceny walk kręcone były po kilkanaście godzin. Wymagały od aktorów i konsultantów maksymalnego profesjonalizmu, by odtworzyć jak najbardziej prawdziwie realia starć w ringu.

Scenografię na potrzeby produkcji  stworzyli kolejni mistrzowie swego fachu – Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, cenieni między innymi za pracę przy tak znanych produkcjach jak „Ida”, „Zimna wojna” czy „Jesteś Bogiem”. Oboje są członkami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Na potrzeby produkcji Fighter stworzyli między innymi plan z ringiem, scenografię industrialnego loftu i BaruPKS, które można oglądać w filmie. Autorami zdjęć we wnętrzach, ale też w pięknych plenerach górskich są Piotr Uznański oraz wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak.

 

Czytany 584 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 lipiec 2019 13:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama