cinema.pl Artykuły

środa, 06 luty 2019 15:19

Twórcy “Broad Peak” zakończyli właśnie kolejną transzę zdjęć do filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ekipa East Studio zakończyła kolejną transzę zdjęć do filmu “Broad Peak” w reżyserii Leszka Dawida. W Alpach padł właśnie ostatni klaps. Na producentów czekają jeszcze sceny w Polsce, m.in w Zakopanem i w Warszawie.Po materiałach zrealizowanych w Karakorum na wysokości 5600 m n.p.m. twórcy przenieśli się w Alpy, gdzie przez miesiąc kontynuowali zdjęcia do filmu “Broad Peak”, opowiadającego historię Macieja Berbeki i jego heroiczne, zimowe zmagania z ośmiotysięcznikiem.

-    Największe wyzwanie na planie w Alpach stanowiły dla nas zdjęcia nocne. Ekstremalne warunki, jakie panowały w górach nad Courmayeur, temperatury spadające do -32 stopni Celsjusza i huragan, który zaskoczył nas zaraz po przyjeździe – wszystko to trochę pokrzyżowało nasze plany. Miesiąc spędzony tutaj był dla całej ekipy filmowej i sprzętu prawdziwym sprawdzianem z wytrzymałości, ale ostatecznie daliśmy radę. Mamy nadzieję, że widzowie w kinach to dostrzegą - komentuje Maciej Rzączyński, CEO i producent w East Studio.

Przed twórcami filmu praca na planie w Warszawie i w Zakopanem. Powrót z Włoch to także kontynuacja cyklu prelekcji na temat wyprawy do Karakorum i trudów związanych z realizacją zdjęć na wysokości 5600 m n.p.m. Najbliższe spotkanie, podczas którego twórcy filmu podzielą się swoją historią odbędzie się 26 lutego w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


Czytany 483 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 luty 2019 13:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama