cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 26 marzec 2018 14:58

Świąteczne spotkanie dla osób bezdomnych w Teatrze Kamienica

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Więcej niż teatr – to hasło Kamienicy,  które oddaje charakter tej instytucji. Teatr, przy Alei Solidarności w Warszawie po raz kolejny zaprasza do siebie bezdomnych. Już w środę, 28 marca do stołu z Emilianem Kamińskim zasiądzie około 250 osób ciężko doświadczonych przez życie.

 


Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziewięciu lat. Jej pomysłodawcą jest sam Emilian Kamiński - aktor, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica.

- Poprzez nadchodzące spotkanie, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. Podzielimy się tradycyjnym jajeczkiem, a później w wyjątkowej atmosferze będziemy wspólnie grać i śpiewać. To są zwykle niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia – mówi Emilian Kamiński.

Wielkanoc to jedno ze świąt, w którym karmicie bezdomnych...

Spotkania z bezdomnymi przygotowujemy dwa razy do roku – przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i na Wielkanoc. Do tej pory organizowaliśmy też dla nich badania i szczepienia, a kilka lat temu stworzyliśmy nawet wspólnie spektakl pt.”Bezdomna pasja”, oparty na ich poruszających historiach.

Skąd pomysł na tego rodzaju inicjatywę?

Inicjatywa powstała z potrzeby serca. Poprzez nią chcemy dodać wiary i otuchy osobom bezdomnym. Organizując spotkania chcemy, by odzyskali oni nadzieję na lepsze życie.

Warszawa to ogromne miasto... Podejrzewamy, ze z 'eventu" na "event" zapotrzebowanie jest coraz większe. Jaki jest odzew ludzi potrzebujących?

Zazwyczaj jest to około 250 osób, ale bywały spotkania, których liczba uczestników przekraczała 300.

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. Towarzyszy im niecodzienny klimat, a udział w nich biorą również artyści. W tym roku, w specjalnie dobranym na tą okoliczność repertuarze wystąpią Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło. W inicjatywę zaangażowana będzie także warszawska Straż Miejska.

Czytany 463 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 maj 2018 22:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama