cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 26 marzec 2018 13:03

#63PL - opowiedz o bohaterach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Bohater – lubisz to? Opowiedz nam o swoich bohaterach – to hasło konkursu filmowego #63PL organizowanego po raz trzeci przez Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundację Off Camera oraz współorganizowany przez Onet.pl. W tym roku ambasadorami akcji zostali Maciej Zakościelny i Karolina Staniec. Konkurs rusza 23 marca i potrwa do 20 kwietnia.


 
Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15-22 lata, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o osobie, którą uważają za bohatera. Uczestnicy mają stworzyć dzieło w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika.  Każdy materiał będzie oceniany pod względem aspektów artystycznych, które zostaną zaprezentowane w 63-sekundowej formule. Ważne jest indywidualne ujęcie tematu.

Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie opowiedzieli o swoich bohaterach. To mogą być osoby z ich najbliższego otoczenia. Mamy nadzieję, że nadesłane prace będą okazją do głębszej refleksji nad postawami godnymi naśladowania. Dzięki nim poznamy też współczesnych bohaterów, którzy są inspiracją dla młodych twórców. – Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
 
Ambasadorami tegorocznej edycji konkursu są aktorzy Maciej Zakościelny i Karolina Staniec, którzy zachęcają w spocie młodych ludzi do nagrywania i przesyłania materiałów o swoich bohaterach. Jednym z elementów kampanii promującej konkurs #63PL jest spot
https://youtu.be/qHW2iBYflqE

 
Zasady konkursu: od 23 marca do 20 kwietnia br włącznie należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe. Link do nagranego materiału należy  wysłać  przez „we transfer”, i udostępnić do oceny jury na podany w regulaminie adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Nagrody zostaną przyznane w maju na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA w Krakowie, przez jury, w skład którego wchodzą: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Maciej Ślesicki (reżyser filmowy), Anna Trzebiatowska (Dyrektor Artystyczna Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Dyrektor Programowy Onet.pl).

Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu NETIA OFF CAMERA – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się między 27 kwietnia a 6 maja 2018 roku w Krakowie. Dodatkowo w serwisie VoD.pl jest dedykowana sekcja #63PL-konkurs, na której będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały.

Przewidziane są także nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce – 5 000 zł
II miejsce – 3 000 zł
III miejsce – 1 500 zł

Onet, współorganizator konkursu, przyzna Nagrodę Specjalną Onetu w wysokości 3000  PLN.


Ambasadorzy konkursu filmowego:

Maciej Zakościelny - znany z wielu ról filmowych, serialowych i teatralnych. Przez 7 sezonów wcielał się w postać Bronka Woyciechowskiego w "Czasie honoru". Aktualnie gra dr Michała Wolskiego w serialu "Diagnoza".

Karolina Staniec – aktorka młodego pokolenia. Zagrała min. w filmach  „Miasto 44”
oraz „Jestem mordercą”.


Czytany 383 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 maj 2018 22:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama