Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

wtorek, 06 marzec 2018 12:00

Marieta Żukowska na planie nowego filmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Marieta Żukowska, jedna z najbardziej wszechstronnych i najczęściej nagradzanych aktorek młodego pokolenia, zakończyła właśnie zdjęcia do filmu „PANACEA” w reżyserii Piotra Ryczko. Znana szerszej publiczności zarówno z ról filmowych, teatralnych, czy telewizyjnych, tym razem zagrała postać tajemniczej Eli, będącej alter ego głównej bohaterki filmu. Premiera obrazu zaplanowana jest jeszcze na 2018 rok.Marieta Żukowska na planie nowego filmuPANACEA to film wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmowych  polsko-norweskiego reżysera Piotra Ryczko. Jest to utrzymany w klimacie kina skandynawskiego thriller psychologiczny z elementami science-fiction. Film opowiada historię Ren, kobiety androida, która po niewyjaśnionej awarii, zostaje wysłana na terapie grupową dla Sztucznej Inteligencji. Tam ma dowiedzieć się, czy nadal nadaje się na zastępczą matkę dla kłopotliwego Kamila. Jednak wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Renata odkrywa prawdziwą naturę swojego problemu i kim naprawdę jest.

W rolę zagadkowej Eli, psychoterapeutki Androidów, która wywróci do góry nogami świat bohaterki filmu, wcieliła się Marieta Żukowska. Ela to postać wielowymiarowa – wyrazista,  bezkompromisowa, impulsywna ale jednocześnie wzruszająca i pełna empatii dla Ren. Zbudowana na kontrze do innych bohaterów postać Żukowskiej wprowadza do filmu tajemnicę, dzięki niej różnica między dobrem a złem, szaleństwem a prawdą zostaje zamazana. Na ekranie zobaczymy także Martę Król (Ren), Janusza Chabiora, Olafa Marchwickiego oraz Marcina Sztabińskiego. Autorem zdjęć do filmu jest Yori Fabian.

Ela to kolejna ważna rola filmowa w portfolio aktorki. W ostatnim kontrowersyjnym dramacie Patryka Vegi „Botoks. Kobiety rządzą Marieta Żukowska na planie nowego filmuświatem”, przedstawiającym stan polskiej służby zdrowia, Żukowska zagrała postać Patrycji, kobiety niezwykle zdeterminowanej, by odnieść sukces w zdominowanym przez mężczyzn środowisku chirurgów. "Botoks" mimo podzielonych opinii okazał się komercyjnym sukcesem, zarabiając blisko 50 milionów zł i przyciągając do kin rekordową liczbę widzów. Prawa  do emisji filmu kupiło aż 16 krajów świata – w tym Chiny, Australia, Rosja, Niemcy, USA i Kanada. Film prezentowany był także w trakcie Big Apple Film Festival 2017, prestiżowej imprezy w Nowym Jorku. Obecnie Żukowską oglądać można w telewizyjnej wersji Botoksu. Serial zadebiutował w lutym na na platformie Showmax, osiągając rekordową widownię.

Marieta Żukowska jest laureatką kilkunastu nagród teatralnych. Przełomem w jej karierze była jednak rola Teresy Szyman w thrillerze „Nieruchomy poruszyciel” w reżyserii Łukasza Barczyka, gdzie zagrała u boku Andrzeja Chyry i Jana Frycza. To właśnie postać kobiety na życiowym zakręcie przyniosła jej uznanie krytyków oraz nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orła” w kategorii „Odkrycie roku”. Szerszej publiczności znana z seriali „Londyńczycy”, „Instynkt” czy „Barwy szczęścia”.

Czytany 1144 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 14:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież