cinema.pl Aktualności

czwartek, 04 lipiec 2024 12:35

Nie masz pojęcia ile Internet o Tobie wie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nie masz pojęcia ile Internet o Tobie wie.  ”Ukryta sieć” - mroczny thriller z Magdaleną Koleśnik, Andrzejem Sewerynem i Piotrem Trojanem w serwisie CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM.

 

 

Doskonale zorganizowana grupa przestępcza, darknet, hakerzy, wstrząsające tajemnice rodzinne, zwinne mylenie tropów i finał, który jest przysłowiowym gwoździem do trumny głównej bohaterki. Do tego wyśmienici aktorzy doskonale prowadzeni przez reżysera, a wszystko utrzymane w ponurym klimacie rodem ze skandynawskich produkcji kryminalnych. „Ukryta sieć” obiecuje wiele. I te obietnice spełnia. Film to ekranizacja powieści – pierwszej części trylogii, mocnego thrillera Jakuba Szamałka „Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć”. To kawał porządnego kina, który będzie można ogladać 29.06 o godz. 22:00 w CANAL+ PREMIUM  i następnego dnia w serwisie CANAL+ online. 

 

Gustaw Miller, znany prezenter i gwiazda telewizji ginie w wypadku samochodowym. Na jego śmierci momentalnie zaczynają żerować media, w tym plotkarska redakcja, w której pracuje Julita (Magdalena Koleśnik, SWEAT, KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI, KRUK. JAK TU CIEMNO). Marząca o karierze dziennikarza śledczego, ambitna dziewczyna obiecuje szefowej gorący materiał, licząc na koneksje ojca. Na wyrost. Henryk (Andrzej Seweryn, NIELEGALNI, KRÓL) nie chce pomóc córce. Zegar tyka. News żyje krótko. Przełożona czeka na obiecaną sensację, więc Julita zaczyna „grzebać” w okolicznościach śmierci Gustawa, aby dać jej cokolwiek. Zdobyte informacje budzą w niej wątpliwości, czy tragedia była tylko nieszczęśliwym wypadkiem. Opublikowany artykuł świetnie się klika, ale naraża autorkę na niebezpieczeństwo. Komputer dziewczyny zostaje zhakowany, do sieci wypływają jej erotyczne nagrania. Dziennikarka traci pracę i konfliktuje się z rodziną. W obskurnym mieszkaniu, wynajętym za ostatnie pieniądze, postanawia kontynuować prywatne śledztwo, wystawiając się na jeszcze większe ryzyko…

© Dystrybucja Monolith Films

Reżyserem „Ukrytej sieci” jest Piotr Adamski. Młody twórca, który w długim metrażu zadebiutował w 2021 roku ciepło przyjętym przed krytykę filmem EASTERN. Wcześniej wyreżyserował kontrowersyjny krótki metraż OTWARCIE. Oba filmy oraz Adamski zdobyli uznanie na polskich festiwalach filmowych. Autorami scenariusza do „Ukrytej sieci” obok Piotra Adamskiego sa: autor książkowego pierwowzoru – Jakub Szamałek oraz Łukasz M. Maciejewski, który na swoim koncie ma prace nad scenariuszami między innymi do „Najmro”, „Czerwonego pająka”, czy serialowej adaptacji prozy Szczepana Twardocha – KRÓL. Na ekranie, poza Magdaleną Koleśnik, Andrzejem Sewerynem i Piotrem Trojanem, również znakomici: Wiktoria Gorodeckaja („Erynie”), Błażej Dąbrowski, Mikołaj Grabowski (ŻEBY NIE BYŁO SLADÓW - koprodukcja CANAL+) czy Sonia Roszczuk („Tata”). 

Premiera w CANAL+ PREMIUM 29.06 godz. 22:00 oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online. 

Czytany 103 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 lipiec 2024 12:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama