cinema.pl Aktualności

piątek, 07 czerwiec 2024 00:18

„Priscilla” na platformach streamingowych od 7 czerwca!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

 

7 czerwca na platformy streamingowe trafi „Priscilla” w reżyserii Sofii Coppoli. Scenariusz filmu powstał na podstawie wspomnień „Elvis and Me” z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley i Sandry Harmon. Cailee Spaeny, odtwórczyni głównej roli, otrzymała na MFF w Wenecji nagrodę dla najlepszej aktorki.

 

Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Rakuten TV, Polsat Box Go, Playnow.pl, Player, Cineman, TVP VOD, Mojeekino, E-Kino Pod Baranami, Nowe Horyzonty, Orange, Vectra, VOD Warszawa, Megogo.

W wieku 21 lat była jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie, symboliczną królową amerykańskiego rock and rolla. A jednak tak mało wiadomo o Priscilli Presley, wieloletniej ukochanej i jedynej żonie Elvisa. Jej narracja przez długi czas pozostawała w cieniu jego dominującej i rozpalającej wyobraźnię historii, ale w ramach tej samej opowieści mieści się jej alternatywny i prywatny życiorys odzwierciedlający ówczesną kulturę – historia dziewczęcych marzeń, rozwijająca się jak w bajce, a ostatecznie prowadząca do odkrycia własnych pragnień.

Scenariusz „Priscilli”, również autorstwa Sofii Coppoli, powstał na podstawie wspomnień „Elvis and Me” z 1985 roku autorstwa Priscilli Presley i Sandry Harmon. Film został wyprodukowany przez studio A24. W każdym niemal kadrze błyszczy fantastyczna Cailee Spaeny („Civil War”, „Obcy. Romulus”). Ekranowej Priscilli partneruje równie świetny Jacob Elordi (jako Elvis) – gwiazda obsypanego nagrodami serialu „Euforia” czy filmu „Saltburn” w reżyserii Emerald Fennell.

Zawsze w filmach najbardziej podobało mi się to, że możesz poczuć się, jakbyś całkowicie zanurzał się w czyimś świecie - mówi Coppola - a równocześnie zauważasz motywy, z którymi możesz się identyfikować, jak również rzeczy, które cię zaskakują lub rozstrajają. Takie filmy zawsze chciałam robić. Chciałam, żeby widzowie w 100% poczuli się tak, jakby byli na miejscu Priscilli. Ale zależało mi także na tym, aby taktownie pokazać doświadczenia portretowanych postaci – na przykład rodziców Priscilli, którzy moim zdaniem musieli być bardzo rozdarci między potrzebą chronienia własnej córki a pozwolenia jej, aby słuchała głosu swego serca. Najważniejsze było dla mnie jednak to, aby film w każdej minucie oddawał prawdę perspektywie Priscilli.

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.

Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland.

To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

PRISCILLA / scenariusz i reżyseria: Sofia Coppola / zdjęcia: Philippe Le Sourd / montaż: Sarah Flack / obsada: Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Dagmara Dominczyk, Ari Cohen / USA 2023 / czas trwania: 113 min

Czytany 99 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 czerwiec 2024 00:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama