cinema.pl Aktualności

czwartek, 06 czerwiec 2024 10:54

"Krwawe Zagadki Przeszłości" w National Geographic

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W czerwcu National Geographic prezentuje nowy, ekscytujący program "Krwawe Zagadki Przeszłości", który zadebiutuje 9 czerwca o godzinie 15:00 na kanale National Geographic. Dokument przeniesie nas w czasy starożytności, łącząc odwieczne tajemnice z najnowocześniejszymi technikami stosowanymi przez współczesnych archeologów. Każdy odcinek to osobne śledztwo, które pozwala rozgryźć zagadki przeszłości i zrozumieć, jak zginęli ludzie żyjący tysiące lat temu.

 

Widzowie będą mogli poznać historię mumii Ötziego, znanego wśród badaczy jako „człowiek lodu”. Badanie jego szczątków pozwala poznać szczegóły jednej z najbardziej fascynujących zagadek archeologicznych. Najstarsza mumia lodowa odnaleziona na północy Włoch skrywa ślady morderstwa sprzed ponad 5 tysięcy lat.

Dokument przenosi oglądających również do Irlandii, gdzie w 2003 roku odkryto zmumifikowane ciało w pobliżu wzgórza Croghan – miejsca związanego z koronacją starożytnych królów. W trakcie naukowego śledztwa poznajemy również historię dwóch mumii odkrytych w torfowiskach Holandii. Początkowo uważano, że są to szczątki mężczyzny i kobiety, jednak dogłębne analizy wykazały, że są to ciała dwóch niespokrewnionych mężczyzn. Czy po wielu latach uda się opowiedzieć ich historię?

Naukowcy staną również oko w oko ze zmumifikowanymi szczątkami kobiety w pobliżu miasteczka Vejle w Danii. Jej historia, a raczej hipoteza opisująca okoliczności jej śmierci, może stać się kością niezgody wśród archeologów. Widzowie będą w stanie odczuć na własnej skórze, jak różnorodne interpretacje mogą prowadzić do odkrywania nieznanych, często wykluczających się faktów z przeszłości.

Każdy z odcinków "Krwawych Zagadek Przeszłości" to odrębne śledztwo, które przenosi widzów w różne zakątki świata i różne epoki. Dzięki zaawansowanym technikom badawczym, archeolodzy i eksperci odsłaniają sekrety przeszłości, badając doskonale zachowane ciała z torfowisk i lodowców. Program oferuje nie tylko fascynujące historie kryminalne, ale także głęboki wgląd w życie codzienne ludzi sprzed tysięcy lat.

Premierowe odcinki "Krwawych Zagadek Przeszłości" będą dostępne na kanale National Geographic w każdą niedzielę od 9 czerwca o godzinie 15:00. Jest to program, który zainteresuje miłośników historii, archeologii i rozwiązywania kryminalnych zagadek, oferując niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni.

Czytany 67 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 czerwiec 2024 10:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama