cinema.pl Aktualności

czwartek, 09 maj 2024 11:12

Pełna sarkazmu komedia w kinach od 7 czerwca

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ukraińska komedia "Lekcje tolerancji" to pełna sarkastycznego humoru opowieść o tym, jak gej wrzuca tęczową bombę w sam środek pewnej przeuroczej rodziny. Film Arkadija Nepytaliuka oparty jest na głośnej sztuce Igora Bilyca „Gay Parade". 

 

Nadia to nauczycielka w prowincjonalnej szkole, która w szczytnej idei europejskiej integracji widzi szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. Namawia męża i dzieci, by zgłosili się do rządowego programu „Lekcje tolerancji", co ma im przynieść wymierne finansowe korzyści.

Zgodnie z założeniami całego przedsięwzięcia na pewien czas ma z nimi zamieszkać aktywista społeczności LGBTQ+. Poszczególni członkowie rodziny reagują na Wasyla z dużą podejrzliwością i dystansem, ujawniając głęboko skrywane homofobiczne zapędy.

Mężczyzny to jednak nie zraża, bo jego głównym celem jest walka o akceptację i zrozumienie osób reprezentowanych przez niego mniejszości. Każdy kolejny dzień, który wspólnie spędzają, otwiera ich na siebie wzajemnie i przekonuje, że definiowanie innych wyłącznie przez pryzmat orientacji seksualnej mija się z celem. Obecność Wasyla wpływa na dynamikę rodzinnych relacji i ożywia uczucia, o jakich bohaterowie najwyraźniej dawno już zapomnieli.

Czytany 88 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 maj 2024 11:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama