cinema.pl Aktualności

czwartek, 02 maj 2024 21:36

Kim są bohaterowie nowego serialu akcji CANAL+?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

PROSTA SPRAWA: bezimienny mściciel, demoniczny szef lokalnej mafii i jego ludzie oraz nieustępliwa dziennikarka. Kim są bohaterowie nowego serialu akcji CANAL+?

 

Inco, którego honor i zasady moralne zawsze przeważą bilans zysków i strat na korzyść potrzebujących pomocy. Kazik, któremu wydaje się, że jego pozycją w jeleniogórskim układzie siłnic nie zachwieje. Prosty – ojciec, który motywowany zdrowiem i przyszłością córki nie zawahał się wejść w drogę lokalnym gangsterom. Bohaterowie nowego, wysokoadrenalinowego serialu akcji od CANAL+ stają do walki w pozornie sielskiej, karkonoskiej scenerii, w której tle rozgrywa się międzynarodowy handel narkotyków. Kto wesprze bezimiennego mściciela, a kto stanie murem za demonicznym szefem lokalnej mafii? To tylko pozornie PROSTA SPRAWA. Premiera nowej, 6-odcinkowej produkcji od twórców kinowego hitu FURIOZA, na podstawie bestsellera Wojciecha Chmielarza już 17 maja w CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM. Poznajcie bohaterów tego serialu!

PROSTA HISTORIA opowiada historię tajemniczego mężczyzny (Bezimiennego Inco, w tej roli Mateusz Damięcki), który przyjeżdża do Karkonoszy, by oddać dług swojemu przyjacielowi, Prostemu (Mateusz Więcławek). Okazuje się, że chłopak ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze przygranicznej i bezwzględnej mafii. Kiedy Prosty znika, szef gangu Kazik (Piotr Adamczyk) wysyła swoich ludzi (Mateusz Kmiecik, Maciej Musiał), by za wszelką cenę odnaleźli Prostego i skradzione pieniądze. Inco podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. W starciu z gangsterami ryzykuje wszystko – od teraz będzie walczył o życie, własne i przyjaciół. Z pozoru PROSTA SPRAWA to brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują. Czujesz? Tak pachnie wojna. WOJNA – jakby to powiedział Kazik.

INCO - Mateusz Damięcki

Bezimienny samotny mściciel. W Jeleniej Górze pojawia się po to, by spłacić dług przyjacielowi. Sprawiedliwy, honorowy i ludzki, z narażeniem własnego życia broni pokrzywdzonych. Imponuje sprawnością fizyczną, która nierzadko pomaga mu wyjść obronnie nawet z beznadziejnie wyglądających sytuacji. Gotów w pojedynkę wystąpić przeciwko całemu złu, w tym jeleniogórskiej mafii, której bez wahania staje naprzeciw. Na szczęście bronią posługuje się jak sztućcami.

https://youtube.com/embed/1Q7Hs6sFLHw

 

KAZIK - Piotr Adamczyk

Były policjant z koneksjami, które śmiało i nierzadko wykorzystuje. Obecnie bezwzględny szef jeleniogórskiej mafii i handlarz pseudoefedryną. Oficjalnie – właściciel wrotkarni. Furiat, bez chwili zastanowienia sięga po broń i morduje bez mrugnięcia okiem, jeśli wymaga tego sytuacja. Musi odnaleźć Prostego i pieniądze, które mu ukradł. Nie odpowiada wyłącznie przed samym sobą -interesy łączą go też z Czechami, a ci nie bywają wyrozumiali, jeśli w grę wchodzą długi. Jego jedyna słabość to Elena, młodzieńcza miłość.

https://youtube.com/embed/dwKsy9xBJew

 

JUSTYNA – Magdalena Wieczorek

Dziennikarka śledcza z Wrocławia, która już w czasach studenckich wyróżniała się talentem oraz smykałką do rozwiązywania trudnych spraw i nieustępliwością. Twarda, ambitna oraz śmiało (i bardzo szybko) podejmująca niebezpieczne wyzwania. Pełna tajemnic siła przeciwieństw. Wspólnie z Inco stara się rozwiązać sprawę Prostego oraz tego, co wiąże go z lokalną mafią. Zależy jej na tym zwłaszcza dlatego, że zaginiony mężczyzna jest jej bliski...

https://youtube.com/embed/uvS6yCevMas

 

CZACHA - Mateusz Kmiecik

Prawa ręka Kazika, bossa lokalnej mafii. Znakomicie wysportowany, zdecydowanie częściej używa więc siły niż rozumu. Ma respekt na dzielni, co ciężko sobie wypracował bezwzględnością i zamiłowaniem do przemocy. Porywczy, brutalny oraz lojalny. Nie można mu jednak odmówić ludzkich cech i dobrego serca, które niekiedy się w nim odzywają.

https://youtube.com/embed/SugRfwsdUJ4

 

PROSTY - Mateusz Więcławek 

Przyjaciel Inco. Mężczyzna, który porzucony przez partnerkę samotnie opiekuje się chorą na nowotwór córką. To właśnie sytuacja życiowa zmusza go do podjęcia śmiertelnie niebezpiecznej decyzji i kradzieży pieniędzy Kazika, by mieć środki na jej leczenie. Prosty wie również za dużo o interesach Kazika. To powoduje, że ściga go cały okoliczny przestępczy półświatek.

https://youtube.com/embed/w71GBtEpSGg

 

SŁONIK - Maciej Musiał

Aspirujący bandzior na usługach Kazika. Ma duże chęci, żeby zabłysnąć w lokalnym przestępczym półświatku, jednak nie grzeszy inteligencją, co nieco utrudnia mu to zadanie. Bardzo chciałby zyskać respekt, jaki ma Czacha, jednak brakuje mu gangsterskich umiejętności. Zna za to kilka słów po niemiecku, niestety błędnych.

https://youtube.com/embed/miwMbVPV9NM

 

GAWEŁKOWA - Iza Kuna 

Wdowa po lokalnym ekoaktywiście, która jest przekonana, że śmierć męża to nie był jedynie nieszczęśliwy wypadek. Odważna i zdeterminowana, aby wyjaśnić kto stoi za zabójstwem Gawełka, który swoimi działaniami zdobył sobie wielu zbyt silnych wrogów. Mimo swoich doświadczeń staje po stronie tych, którzy mogą jej pomóc wymierzyć sprawiedliwość.

 

KOLOS – Krzysztof Zalewski

Lokalny biznesmen związany z Kazikiem interesami. Szef tartaku Duch Gór, który na co dzień chodzi w ostentacyjnie eleganckich garniturach, pozornie niepasujących do profesji, którą się zajmuje. Nie uchyla się od brudnej roboty – wymuszenia czy pobicia. Z czasem nabiera przekonania, że może zastąpić Kazika na stanowisku szefa mafii.

https://youtube.com/embed/fX_V6l4Ssn8

 

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Cyprian T. Olencki (FURIOZA), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit (FURIOZA), za scenografię Natalia Maciejewska (EMIGRACJA XD), za kostiumy Milena Jaroszek (FURIOZA), za charakteryzację Alina Janerka (MAŁY ZGON), a za udźwiękowienie Jerzy Murawski („Ukryta sieć”) i Grzegorz Żaglewski. Kierowniczką produkcji jest Anna Majek. Producentami serialu są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak ze strony CANAL+ Polska oraz Marcin Zarębski z 2 HUNGRY CROCODILES (FURIOZA).

 

Premiera PROSTEJ SPRAWY już 17 maja w CANAL+ online i w CANAL+ PREMIUM.

Czytany 196 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 maj 2024 21:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama