cinema.pl Aktualności

wtorek, 02 kwiecień 2024 19:06

Tomasz Woźniczka dołącza do grona twórców bluebird artists

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nieprzeciętnie zdolny autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych. W 2023 roku na ekrany polskich kin wszedł film Ukryta Sieć ze zdjęciami Tomka, w reżyserii Piotra Adamskiego. Thriller z doskonałą rolą Magdaleny Koleśnik i Andrzeja Seweryna można zobaczyć na platformie Prime Video. W tym roku na dużych ekranach pojawi się film dokumentalny pt. Córy wegla w reżyserii Anety Nowickiej, do którego autorem zdjęć jest Tomasz.

 

W 2014 roku zrealizował zdjęcia do debiutu fabularnego pt. Wołanie w reżyserii Marcina Dudziaka, w 2022 roku do filmu pt. Chleb i sól w reżyserii Damiana Kocura, za który dostał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orły za najlepsze zdjęcia. 

Wyróżniony m.in takimi nagrodami jak: Złota Kijanka na festiwalu Camerimage w 2007 roku za zdjęcia do filmu Za horyzont czy Nagroda za zdjęcia do filmu pt. Twist & Blood na Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku w 2012 roku. 

Laureat nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage" dla Najbardziej Obiecującego Młodego Twórcy. 

Absolwent i wykładowca Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiował także na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Operator kamery bądź autor zdjęć do wielu polskich filmów i seriali telewizyjnych (Wydział zabójstw, Prokurator). 

Współautor scenariuszy filmów dokumentalnych i fabularnych.

Czytany 102 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2024 19:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama