cinema.pl Aktualności

wtorek, 02 kwiecień 2024 18:44

Zmiany w Audiotece - Arkadiusz Seidler odchodzi z firmy po 9 latach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Arkadiusz Seidler był związany z Audioteką przez 9 lat. W styczniu 2015 roku rozpoczął pracę jako Chief Content Officer. Dwa lata później dołączył do Zarządu spółki, a w 2021 objął stanowisko CEO. Od przejęcia Audioteki przez Holding WP w listopadzie zeszłego roku pełni funkcję VP Audioteka Group. Seidler uzgodnił, że w spółce pozostanie do końca marca 2024 roku.

 

Arkadiusz Seidler dołączył do Audioteki w 2015 roku jako Chief Content Officer, którego zadaniem było stworzenie działu tworzenia contentu i przekształcenie firmy z dystrybutora treści w wydawcę. Powołany przez niego zespół Contentu i Produkcji mógł na koniec 2015 roku pochwalić się rekordowym wówczas nagraniem 100 produkcji. Obecnie Audioteka udostępnia rokrocznie ponad 300 nowych audiobooków i podcastów, w tym 18 własnych superprodukcji.

Po 2 latach pracy Seidler został członkiem Zarządu Audioteki dodając do zakresu swoich obowiązków rozwój działalności międzynarodowej. Podczas jego pracy serwis rozwinął się m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Turcji oraz na Litwie. Seidler doprowadził również do stworzenia Studia Audioteki, współtworzył projekt Usłysz kulturę, zachęcający twórców pisania scenariuszy do produkcji audio, a także był jednym z założycieli Stowarzyszenia Czytam i Słucham Legalnie. Od września 2021 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu, a po przejęciu spółki przez WP Holding w listopadzie 2023 roku - funkcję Wiceprezesa Zarządu Audioteka Group, w skład której wchodzą również WP Pilot i Open FM.

- Wraz z końcem 2023 roku, najlepszego w historii Audioteki, zdecydowałem że moja przygoda w tym miejscu, dobiegła końca. Od początku czułem, że Audioteka to moje miejsce, a teraz po 9 latach, tak jak Jurgen Klopp, po prostu czuję, że trzeba odejść. Przeszliśmy drogę od modelu sprzedaży a’la carte do pełnej subskrypcji. Uruchomiliśmy streamingowy Audioteka Klub w Polsce, a także w Czechach i na Litwie. Dotarliśmy do scenarzystów filmowych i telewizyjnych oraz reportażystów, którym pokazaliśmy, że mogą realizować swoje pomysły w formie audio. Odchodzę z dumą, zostawiając spółkę w bardzo dobrej kondycji biznesowej i finansowej. Audioteka jest liderem rynku, osiąga rekordowe wyniki, a także jest świetnie zorganizowana i przygotowana do dalszych sukcesów - komentuje Arkadiusz Seidler.

Arkadiusz Seidler uzgodnił, że w spółce pozostaje do końca marca bieżącego roku.

Czytany 141 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2024 18:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama