cinema.pl Aktualności

wtorek, 02 kwiecień 2024 18:21

Adaptacja powieści Danieli Krien

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Adaptacja wydanej także w Polsce powieści Danieli Krien, to pełna erotycznego napięcia, zmysłowa historia miłości ukazana na tle wielkich politycznych zmian. Krien jest także współautorką scenariusza do filmu, za reżyserię odpowiada Emily Atef. 

 

Nowy film czołowej europejskiej reżyserki Emily Atef ("Obcy we mnie", "3 dni w Quiberon") to adaptacja popularnej niemieckiej powieści autorstwa Danieli Krien, która została wydana także w Polsce. Podobnie jak w swoich poprzednich filmach, Atef stawia na rozbudowaną psychologię postaci i zastanawia się, co popycha nas w nieznane. Pełna erotycznego napięcia, zmysłowa historia niemożliwej miłości ukazana jest tu na tle wielkich politycznych zmian.        

Akcja filmu "Pewnego dnia powiemy sobie wszystko" rozgrywa się w NRD, w 1990 roku. Gorące lato tego roku niesie w sobie zapowiedź zmian. Nie tylko tych politycznych, ale też osobistych. Maria ma dziewiętnaście lat i mieszka ze swoim chłopakiem Johannesem w gospodarstwie jego rodziców na wsi w Turyngii. Zamiast skupić się na szkole i zbliżającej się maturze, dziewczyna całe dnie spędza na niezobowiązujących lekturach.

Kiedy pewnego dnia wpada na Hennera, rolnika z sąsiedztwa, dociera do niej, że zaczyna się zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Wystarczy jedno niepozorne dotknięcie, wymiana spojrzeń, by rozpalić dziką, niemożliwą do opanowania namiętność między Marią a charyzmatycznym, dwa razy starszym mężczyzną.

W atmosferze nowych możliwości, jaką daje się wyczuć po zjednoczeniu Niemiec, rodzi się sekretna, zakazana miłość. Pełna pasji, tęsknoty i pożądania, która zmiecie wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

"Pewnego dnia powiemy sobie wszystko" w kinach od 15 marca. 

 

 

PRASA O FILMIE

Emocjonalnie intensywny, pełen erotycznego napięcia i świetnie zagrany. - Screen

 

*****

 

Adaptacja powieści Danieli Krien pokazuje nieodpartą zmysłową moc fizycznego dotyku. - Variety

 

*****

 

Zarówno młoda Marlene Burow, jak i doświadczony Felix Kramer tworzą pełne pasji, pełnokrwiste role. - Hollywood Reporter

 

*****

 

Angażująca, dobrze opowiedziana historia, z odpowiednim wyczuciem czasu i miejsca. - Guardian

Czytany 102 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2024 18:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama