cinema.pl Aktualności

sobota, 30 marzec 2024 23:12

Pasjonujący dokument w serwisie HBO Max

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Pianoforte" to intymny portret młodych pianistów biorących udział w Konkursie Chopinowskim, jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów muzycznych na świecie. Kamera od kulis pokazuje z czym muszą mierzyć się artyści, przed którymi stoi wyjątkowa życiowa szansa. Już od dzisiaj można oglądać ten emocjonalny rollercoaster z muzyką Fryderyka Chopina w tle w HBO Max.

 

Na początku eliminacji jest ich 160. Do konkursu trafia 80, a do finału przejdzie tylko dwunastka. Bohaterami  „Pianoforte” są uczestnicy legendarnego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbywa się raz na pięć lat w Warszawie. Młodzi muzycy z całego świata od dziecka przygotowują się do konkursu, który może odmienić ich życie.

Triumfalne wzloty, bolesne upadki, olbrzymia presja – „Pianoforte” to filmowy rollercoaster, który pokazuje jak niezwykłą siłę ma muzyka. Reżyser Jakub Piątek zabiera widzów za kulisy Konkursu, gdzie pianiści zmagają się z tym szczególnym doświadczeniem łączącym pasję i radość z grania ze łzami z wycieńczenia i rozpaczy.

„Pianoforte” to także intymna opowieść o dojrzewaniu młodych muzyków, którzy próbują odnaleźć równowagę pomiędzy udziałem w wymagającym Konkursie, intensywnymi ćwiczeniami a życiem prywatnym.

Dokument miał swoją premierę na festiwalu Sundance. Zdobył wyróżnienia i nagrody na wielu festiwalach w tym: Millennium Docs Against Gravity oraz „Młodzi i Film”. W tym roku nominowany jest do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Twórcy:

Jakub Piątek – reżyser, scenarzysta

Maciej Kubicki – producent

Filip Drożdż – autor zdjęć

Ula Klimek-Piątek – montażystka

Anna Rok, Michał Fojcik, Joanna Popowicz – dźwięk

Premiera dokumentu „Pianoforte” już dziś w serwisie HBO Max!

Czytany 165 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 marzec 2024 23:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama