cinema.pl Aktualności

sobota, 30 marzec 2024 14:34

Nowy serial kryminalny SkyShowtime Original

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Veronika to nowy nordycki thriller kryminalny z cenionymi Alexandrą Rapaport i Tobiasem Santelmannem w rolach głównych. Ośmioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 22 marca na wszystkich rynkach, na których dostępny jest serwis SkyShowtime.

 

Veronika SkyShowtime Original series

Nowy serial oryginalny SkyShowtime, Veronika, to thriller kryminalny z motywami paranormalnymi. Będzie można go oglądać od 22 marca wyłącznie w SkyShowtime. Pierwsze dwa odcinki zostaną udostępnione w dniu premiery, kolejne będą pojawiały się w serwisie co tydzień, w piątki.

Serial zachwyci widzów trzymającą w napięciu akcją. Stanowi także hołd dla nordyckiej przyrody i codziennego życia w małym miasteczku, gdzie wszystko może się zdarzyć.

Policjantka Veronika Gren (Alexandra Rapaport), matka dwójki dzieci, boryka się ze skomplikowanym życiem rodzinnym i skrywanym uzależnieniem od leków. Kiedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy i pojawia się przed nią zmarły chłopiec, Veronika sądzi, że postradała zmysły. W końcu zaczyna podejrzewać, że chłopiec nie jest iluzją. Niebawem Veronika angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa, które sięga głębiej niż ktokolwiek w mieście przypuszcza. Wtedy dowiaduje się o zabójstwie dwóch nastoletnich dziewcząt... Veronika musi znaleźć związek między tymi sprawami, żeby zapobiec ponownemu atakowi zabójcy. Ale czy ktokolwiek jej uwierzy?

W serialu Veronika pojawia się kilka czołowych nazwisk skandynawskiego świata filmowego, w tym takie gwiazdy, jak Alexandra Rapaport (Gåsmamman, Honour) w roli policjantki Veroniki Gren i Tobias Santelmann (Welcome to Utmark, Beforeigners) w roli jej męża Tomasa. W pozostałych rolach występują Arvin Kananian, Olle Sarri, Isac Calmroth, Per Graffman, Sarah Rhodin, Wilma Lidén i Eddie Eriksson Dominguez. Rapaport jest ponadto producentką wykonawczą serialu.

Twórcami i scenarzystami ośmioodcinkowego serialu są Katja Juras i Anna Ströman Lindblom (Gåsmamman), a reżyserem – ceniony Jonas Alexander Arnby (War of the Worlds), zdobywca trzech nominacji na festiwalu w Cannes za film When Animals Dream. Zdjęcia do serialu Veronika kręcono w Szwecji w miejscowościach Dannemora, Gimo i Österbybruk.

Producentami serialu Veronika są Calle Jansson i Mathias Gruffman ze studia Bigster, a producentką wykonawczą – Alexandra Rapaport.

 

Więcej informacji można znaleźć tu:

 

Strona: www.skyshowtime.com

Centrum prasowe: https://corporate.skyshowtime.com

LinkedIn: www.linkedin.com/company/skyshowtime

X (dawniej Twitter): www.twitter.com/SkyShowtime

Czytany 82 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 marzec 2024 14:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama