cinema.pl Aktualności

poniedziałek, 11 marzec 2024 18:18

Simlat w roli egocentrycznego aktora

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W lipcu zakończyły się zdjęcia do komedii pod tytułem SEZONY. Zdjęcia w całości realizowane były w Toruniu w zabytkowym Teatrze im. Horzycy oraz na ulicach starego miasta. Aktualnie projekt znajduje się na etapie postprodukcji.

 

SEZONY to komedia o miłości z Łukaszem Simlatem w roli egocentrycznego aktora, który musi zmierzyć się z nieoczekiwanym rozpadem długoletniego związku. To uniwersalna historia o relacjach, rozgrywająca się w pełnym absurdów świecie teatru. Akcja toczy się podczas trzech różnych spektakli - życie prywatne bohaterów miesza się z rzeczywistością sceny a trudnym emocjom towarzyszy zaskakujący humor.

Reżyserem filmu jest Michał Grzybowski. Jego poprzednia komedia - BIAŁY POTOK - zdobyła nagrodę publiczności podczas Festiwalu Debiutów Filmowych - Młodzi i Film w Koszalinie, gdzie indywidualną nagrodę aktorską otrzymał Marcin Dorociński, odgrywający w filmie główną rolę. BIAŁY POTOK zdobył również uznanie krytyki podczas premiery na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

MICHAŁ GRZYBOWSKI (reżyser, scenarzysta, producent):

Moim marzeniem jest zabawny, atrakcyjny i poruszający film, który pozwoli widzom spojrzeć z dystansem na życiowe wybory i kryzysy, które przeżywają. Dlatego konfrontuję bohaterów SEZONÓW z trudnymi emocjonalnie sytuacjami. To sprawy poważne, budzące również moje obawy, ale nie potrafię opowiadać o nich inaczej niż za pomocą komedii.

TOMASZ WALESIAK (scenarzysta, producent):

Czasem warto się pokłócić, żeby zmienić związek, który przestał działać i zweryfikować życiowe wybory. SEZONY to opowieść o zrozumieniu dla własnych uczuć i miłości możliwej mimo różnic między partnerami... o ile potrafią ze sobą rozmawiać.

MARCIN KUPIECKI (producent):

Ogromną zaletą SEZONÓW jest znakomita obsada, która wyjątkowo dobrze czuje się w gatunku filmowym łączącym komedię z dramatem. Aktorki i aktorzy z dużym wdziękiem wcielają się w wielowarstwowe postacie, których wewnętrzne lęki i pragnienia stają się źródłem humoru w naszym filmie.

Produkcję filmową dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Film dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

SEZONY

Komedia o miłości.

Reżyseria: Michał Grzybowski

Scenariusz: Tomasz Walesiak, Michał Grzybowski

W rolach głównych:

Łukasz Simlat, Agnieszka Dulęba-Kasza, Andrzej Seweryn, Andrzej Grabowski, Dobromir Dymecki

Produkcja: HAJA FILMS

Producenci: Maria Leźnicka, Marcin Kupiecki, Tomasz Walesiak, Michał Grzybowski

 

Czytany 627 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 marzec 2024 18:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama