cinema.pl Aktualności

niedziela, 04 luty 2024 22:36

Mateusz Damięcki jak kameleon

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kryminalna komedia romantyczna „Jak ukradłem 100 milionów” zadebiutuje w kinach już 9 lutego. W obsadzie m.in. Antoni Królikowski („Bodo”, „Pętla”), Małgorzata Socha („Och, Karol 2”, „Jak poślubić milionera?”) i Michał Żebrowski („Pan Tadeusz”, „Ogniem i mieczem”). A także Mateusz Damięcki („Serce nie sługa”, „Furioza”), o którym reżyser Michał Węgrzyn mówił z wielkim podziwem i szacunkiem: – Jego pokora, skupienie i kreatywność pomagają odkrywać w naszej pracy kolejne poziomy!



Pochodzący z aktorskiej rodziny Damięcki, który na deskach teatralnych stanął już jako dziecko, i który od lat cieszy się ogromną popularnością, wcielił się tym razem w postać Dandysa, mężczyzny, który „zawodowo działa na kobiety”. – Dandys za to siedzi i Dandys z tego żyje – tłumaczył aktor. – Rozkochuje w sobie kobietę, podchodzi bardzo, bardzo blisko niej i w momencie, kiedy jest już tak blisko, że zostaje na śniadanie, to wtedy ta kobieta przepisuje wszystko, co ma, na niego. Damięcki i Węgrzyn byli zdania, że im Dandys będzie bardziej kolorowy, tym bardziej okaże się interesujący. – Jest jak kameleon, który dostosowuje się do sytuacji, a że sytuacja jest bardzo dynamiczna, zmienia się w zasadzie non stop – zdradzał aktor. – Jedna z definicji inteligencji mówi, że jest to zdolność przystosowania się. Zatem na pewno Dandysowi inteligencji odmówić nie można!

Ed (Królikowski) ma pieniądze – całe 100 milionów – piękną ukochaną i głowę na karku. A więc wszystko, by osiągnąć sukces! Ale przy okazji ma też kilka problemów. Po pierwsze, pieniądze ukradł, przez co kolejny rok ma spędzić w więzieniu. Po drugie, narzeczonej wmówił, że wyjeżdża służbowo do Nowego Jorku…

Tak wygląda punkt wyjścia zwariowanej kryminalnej komedii romantycznej, która stara się odpowiedzieć na postawione na początku filmu pytanie: Jak ukraść 100 milionów – i przeżyć? To będzie jazda bez trzymanki!

 

„Jak ukradłem 100 milionów” w kinach od 9 lutego!

 

Zwiastun z YouTube: https://youtu.be/IsAFOHInxFg

Czytany 164 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 luty 2024 22:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama