cinema.pl Artykuły

czwartek, 17 sierpień 2017 14:28

Maja Hirsch jako DJ-ka

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

"DJ" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ukazana poprzez losy niezwykle utalentowanej, undergroundowej, polskiej DJ-ki Mini. To film o ambicji, nieustannej pogoni za marzeniami a przede wszystkim o postrzeganiu świata poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń w kulturze „Love Yourself”. „DJ” to pierwszy film w kinie europejskim przedstawiający zjawisko Dj‘ingu z perspektywy kobiecej.


Akcja dzieje się w środowisku kultury klubowej. Główna bohaterka o pseudonimie – DJ Mini, jest piękna i demoniczna, ambitna i przede wszystkim bardzo utalentowana muzycznie. Jest wykształcona artystycznie i zakochana w muzyce elektronicznej, ale niestety jej dramat polega na braku wiary w siebie. Kiedy marzenie staje się ambicją, przeradza się w przekleństwo. A kiedy izolacja prowadzi do wyścigu z własnym ego oddala od miłości do samego siebie.

DJ to intrygujący film o kulturze klubowej, który w niezwykle prawdziwy sposób przedstawia hermetyczne i bezwzględne środowisko DJ’ingu. Jednak niesie też ze sobą wartości uniwersalne. Pokazuje, co w czasach, gdy kultura „Love Yourself” triumfuje w każdej dziedzinie życia, jest tak naprawdę ważne. W dobie samouwielbienia, autoreklamy, techniki nastawionej na zaspokajanie potrzeb rozbudowanego ego, nie dziwi fakt, że prawdziwy talent, który sam się broni, już nie
wystarcza. To obraz XXI wieku…

Główną rolę w filmie zagrała Maja Hirsch. W pozostałych rolach wystąpili: Daniel Olbrychski, Cristian Solomeno, Miltos Yerellemou, a także: Robert Gonera, Owen Oldroyd, Lena Góra, Marcel Borowiec, Lewis Goody, Rosalind Halsted, Kristen Parker, Sean Meyer, Konrad Bugaj, Matthiew Collyer, Daniel Graham, Daniel Macauliffe oraz Mike Sarne.

Film wyreżyserował debiutant - Alek Kort (pseudonim artystyczny), autorem zdjęć jest Paweł Flis. Muzykę do filmu skomponował multiinstrumentalista i kompozytor, dj Uner.

Zdjęcia zrealizowane były w Polsce, w Wielkiej Brytanii oraz na Ibizie. Przy produkcji filmu pracowała międzynarodowa ekipa. Całość zajęła 34 dni zdjęciowe. Obecnie w studiu DI Factory w Warszawie trwa etap postrodukcji.

Film wchodzi na ekrany kin jesienią br.

www.djfilm.eu

 

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2017 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama