cinema.pl Artykuły

środa, 06 sierpień 2014 10:31

Vega: 'Tacy ludzie istnieją naprawdę'

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w październiku na ekranach kin „Służby specjalne”, film reżysera kultowego „Pitbulla” – Patryka Vegi. Takiego filmu w Polsce jeszcze nie było – Vega jako pierwszy odważnie pokazuje jak działają polskie służby specjalne i bliżej przygląda się aferom z pierwszych stron gazet.  Podobnie jak w „Pitbullu” stawia na autentyzm - pierwowzory niektórych filmowych bohaterów istnieją naprawdę. W sieci właśnie zadebiutował teaserowy plakat do filmu, z którego tajemniczo spoglądają na nas Olga Bołądź, Wojciech Zieliński i Eryk Lubos.

 

mat.pras.„Przystępując do ‘Służb specjalnych’ zastanawiałem się jak dotychczas w kinie pokazywano bohaterów, którzy wykonywali tego typu działalność. Często byli przedstawiani jako psychopaci albo roboty, które nie mają uczuć ludzkich i wykonują zadania bez żadnej refleksji. W związku z tym to, co było dla mnie najtrudniejsze, czy wręcz wydawało mi się niemożliwe, to dotarcie do ludzi, którzy działają w ten sposób w Polsce. W życiu realnym protoplaści głównych postaci rzeczywiście istnieją.” – mówi Vega. 

„Służby specjalne” to zrealizowane z rozmachem sensacyjne kino – zdjęcia kręcono w Iraku, na Łotwie i we Włoszech. W obsadzie znaleźli się czołowi polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Agata Kulesza, Andrzej Grabowski, Jan Frycz i Eryk Lubos. Patryk Vega wraca do gatunku, w którym nie ma sobie równych i serwuje widzom  porażający obraz polskich służb specjalnych działających na styku świata polityki, mediów i biznesu. 

Akcja filmu rozpoczyna się gdy dochodzi do likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.  Politycy orientują się, że pozbawiono Polskę „oczu i uszu”. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują i sami staną się celem.

W kinach od 3 października 2014 roku

Czytany 1082 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 11 czerwiec 2017 18:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama