cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 23:30

Nowe Kino w Nowym Sączu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

16-17 listopada 2018 r. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na unikatowy Festiwal Filmowy. - OGÓLNOPOLSKI - NOWATORSKI - INTRYGUJĄCY - KREATYWNY - OTWARTY NA… NOWE NOWE KINO – NOWY SĄCZ.

 

Ten konkursowy przegląd krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej jest otwarty na wszelką twórczość filmową - poczynając od filmów, które powstały w szkołach filmowych - a na off`owej twórczości, kończąc. Festiwal wystartował się w listopadzie 2016 roku. Dyrektorem Artystycznym wydarzenia jest Robert Gliński.

Kwalifikacja:
- Kwalifikacją konkursową objęte zostaną filmy fabularne zrealizowane po 2016 roku i zgodnie z formułą Festiwalu - nie dłuższe niż trzydzieści minut.

Czas i miejsce:
- Trzecia już edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 16 i 17 listopada 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Festiwal po własnym debiucie wciąż się rozwija, w tym roku do nagród dla reżyserów, aktorskiej, za zdjęcia oraz publiczności, dodano nową – za najlepszą oryginalną muzykę do filmu. W ramach trzeciej edycji, po raz drugi, zostanie ogłoszony konkurs na recenzję krótkiego filmu fabularnego, skierowany do uczniów szkół średnich. W programie znajdzie się również nowe wydarzenie towarzyszące.

Gościem Specjalnym będzie Joanna Żółkowska.

Jury:
Kinga Dębska (przewodnicząca)
Tomasz Gąssowski
Paweł Sztompke
Andrzej Wolf

Sędziwój, nagroda Festiwalu, ma podwójnie nowosądeckie korzenie.Statuetkę zaprojektował prof. Andrzej Szarek, urodzony w Nowym Sączu rzeźbiarz, rysownik i performer. Patronem nagrody jest Michał Sędziwój, królewski alchemik doby renesansu, przez pewien czas mieszkający w Nowym Sączu i kojarzony z tym miastem. Życie Sędziwoja od pięciu wieków fascynuje za sprawą dokonanej przez niego transformacji metalu nieszlachetnego w złoto.


Regulamin, formularz zgłoszenia, szczegóły:
www.nowekino.nowysacz.pl


DO ZOBACZENIA W NOWYM SĄCZU!:)

Czytany 191 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 listopad 2018 13:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama