cinema.pl Festiwale

środa, 08 listopad 2017 16:31

Maraton azjatyckich filmów dla ludzi pracy na Pięciu Smakach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pięć Smaków zaprasza na noc filmów przygotowaną specjalnie z myślą o ludziach szeroko rozumianego biznesu. Azjatyckie korporacje podbijają światowe rynki, a realia świata handlu okazują się zaskakująco wdzięcznym tematem dla filmowców. Zapraszamy do odkrywania ich autorskiej wizji, pozwalającej spojrzeć na relacje kupna-sprzedaży z zupełnie nowej perspektywy.W programie sobotniego festiwalowego wieczora znajdą się trzy filmy - z Japonii, Hongkongu i Tajlandii - które korzystają z różnych gatunkowych konwencji, by w metaforyczny sposób opowiadać o kulturze reklamy, marketingu i deweloperki we współczesnym świecie.

Korponoc odbędzie się w Kinie Muranów 18 listopada (sobota) o 21:00. Bilety w cenie 55 PLN już do kupienia na stronie festiwalu.

Uwaga!
Pierwotna pula karnetów festiwalowych wyczerpała się w ubiegłym tygodniu. Ze względu na duże zainteresowanie, do sprzedaży trafi dodatkowa pula karnetów. Będą one dostępne w sprzedaży w środę 18 października od godziny 12:00 do wyczerpania dostępnej ilości.

Czysty interes / Free and Easy, reż. Geng Jun, Hongkong 2017, 98’

Tragikomedia o małomiasteczkowym obliczu chińskiej gospodarki: mrukliwy akwizytor słodko pachnącego mydła, mnich handlujący błogosławieństwami, leśnik broniący drzew przed rabunkową wycinką oraz trup na samym środku źle utwardzonej drogi. Kafkowskie poczucie humoru i minimalistyczna historia wpisująca się w najlepsze tradycje niezależnego chińskiego kina.

Świt kociaków / Dawn of the Felines, reż. Kazuya Shiraishi, Japonia 2017, 84’

Neonowe Tokio, ciasne pomieszczenia nocnych klubów i panorama męskich fantazji ukazana z perspektywy trzech kobiet pracujących w branży erotycznej. Rasowe psychologiczne kino: studium emocji i bezpruderyjna diagnoza japońskiego społeczeństwa ery internetowego seks-marketingu, dopełniona urzekającym portretem tętniącego życiem miasta.

Obietnica / The Promise, reż. Sopon Sukdapisit, Tajlandia 2017, 104'

Nierozłączne przyjaciółki w obliczu bankructwa rodzinnego biznesu decydują się na desperacki krok. Jedna z nich waha się jednak przed spełnieniem mrocznej obietnicy. Kara za nielojalność nie przyjdzie od razu, będzie jednak zabójczo dotkliwa... Sopon Sakdapisit łączy najlepsze tradycje tajskiej grozy z analizą tajskiej transformacji, w której deweloperzy odegrali niezbyt ładną rolę.

 

11. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 15-22 listopada. Pełen program festiwalu zostanie ogłoszony 23 października.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria
Partnerzy: m.st. Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Japan Foundation, Hong Kong Economic and Trade Office in Berlin, Asian Film Awards Academy

Więcej na stronie piecsmakow.pl
Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl.

 

Czytany 163 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 listopad 2017 16:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama