cinema.pl Festiwale

czwartek, 12 październik 2017 15:35

Strzeż się mściwych kobiet! Azjatycka Noc Grozy powraca - i jest zabójcza

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już tradycyjnie kilkanaście dni przed rozpoczęciem festiwalu Pięć Smaków spotkamy się na przerażającym maratonie horrorów. W tym roku krainami azjatyckiej grozy zawładną przerażające bohaterki: zmagające się z obłędem, pałające żądzą zemsty, powracające z zaświatów, by gnębić niespodziewających się niczego najbliższych.W programie Nocy Grozy znajdą się trzy wstrząsające propozycje reżyserów dobrze znanych widzom Pięciu Smaków: klasyczna już produkcja nieobliczalnego Shinyi Tsukamoto, mroczny deweloperski przebój tajskiego mistrza horroru Sopona Sakdapisita oraz nominowany do rekordowej liczby Indonezyjskich Nagród Filmowych szatański hit Joko Anwara.

Tegoroczny maraton azjatyckiego strachu odbędzie się tuż przed Halloween, w sobotę 28 października w Kinie Muranów. Start o godzinie 20:30.

Pomiędzy projekcjami widzowie zostaną zaproszeni na poczęstunek.

Program wieczoru:

28 października, sobota, Kino Muranów

20:30 - Słudzy diabła / Satan's Slaves, reż. Joko Anwar, Indonezja 2017, 107'
22:20 - Straszny poczęstunek
23:00 - Obietnica / The Promise, reż. Sopon Sakdapisit, Tajlandia 2017, 104'
01:00 - Kotoko, reż. Shinya Tsukamoto, Japonia 2011, 91'


Bilet: 55 zł, wstęp wolny dla posiadaczy karnetów Master.

KUP BILET NA AZJATYCKĄ NOC GROZY>

KUP KARNET MASTER>

Bilety na Azjatycką Noc Grozy dostępne są także w kasie Kina Muranów.

Słudzy diabła / Satan's Slaves, reż. Joko Anwar, Indonezja 2017

SŁUDZY DIABŁA / SATAN'S SLAVES, REŻ. JOKO ANWAR, INDONEZJA 2017, 107'

Remake satanistycznego horroru z lat 80., okrzykniętego najstraszniejszym indonezyjskim filmem wszechczasów. Tajemnicza choroba matki, byłej piosenkarki, spędza sen z powiek sympatycznej rodziny: to jednak dopiero początek problemów, z jakimi będzie musiała się zmierzyć czwórka rodzeństwa. Mroczne rodzinne sekrety, znaki przekazywane muzyką, niepokojąca bliskość widocznego z okien starego domu cmentarza i istoty, które pamiętają czasy, kiedy nie było religii - dreszcze grozy gwarantowane.

OBIETNICA / THE PROMISE, REŻ. SAPON SAKDAPISIT, TAJLANDIA 2017, 114'

Nierozłączne przyjaciółki w obliczu rodzinnego dramatu decydują się na desperacki krok. Jedna z nich waha się jednak przed spełnieniem mrocznej obietnicy. Kara za nielojalność nie przyjdzie od razu, będzie jednak zabójczo dotkliwa... Sopon Sakdapisit łączy najlepsze tradycje tajskiej grozy z przejmującym dramatem społecznym, stawiając pod lupą bogacącą się klasę średnią i zaplecze deweloperskiej bańki ekonomicznej. Nowoczesność i racjonalność spotykają się tu z siłami wymykającymi się logice i jakiejkolwiek kontroli: zemsta z zaświatów boli okrutnie nawet w luskusowym apartamencie.

KOTOKO, REŻ. SHINYA TSUKAMOTO, JAPONIA 2011, 91'

Umysł Kotoko przypomina rozbite lustro - raz za razem wiedzie ją na skraj obłędu. Próby pogodzenia ról matki, partnerki, dorosłej kobiety wydają się daremne. Niepokorny indywidualista Tsukamoto rzuca widzów na głęboką wodę, zanurzając go w odmętach choroby psychicznej, od czasu do czasu oferując wytchnienie: muzyczne impresje wcielającej się w główną rolę wokalistki Cocco i dawki nieoczywistego humoru.

11. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 15-22 listopada. Pełen program festwialu zostanie ogłoszony 23 października.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria
Partnerzy: m.st. Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Japan Foundation, Hong Kong Economic and Trade Office in Berlin, Asian Film Awards Academy

Więcej na stronie piecsmakow.pl
Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl.

Czytany 241 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 październik 2017 15:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv