cinema.pl Festiwale

czwartek, 10 sierpień 2017 11:05

Wystartowała sprzedaż karnetów na 11 edycję Pięć Smaków i Festiwal Radio Azja

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zaplanuj swój czas na listopad i grudzień. Ruszyła sprzedaż karnetów na 11 edycję Pięciu Smaków i Festiwal Radio Azja!11. Azjatycki Festiwal Pięć Smaków (15-22 listopada)

To jedyny przegląd filmowy poświęcony wyłącznie azjatyckim twórcom. Pięć Smaków to okazja doświadczenia ambitnego kina, które wymyka się konwenansom, zaskakuje formą i oryginalnymi rozwiązaniami. Zapraszamy do bliskiego spotkania z wytworami szalonej wyobraźni twórców, na chwile skupienia i kontemplacji oraz liczne dyskusje o sztuce, polityce i wyzwaniach współczesnego świata.

W programie filmowym:

    Roman Porno - sekcja poświęcona awangardowej japońskiej erotyce
    Retrospektywa: Ann Hui - filmy legendy hongkońskiego kina: reżyserki, producentki i aktorki, zawsze gotowej komentować najbardziej palące problemy regionu
    Focus: Bhutan - kontemplacyjne kino z jednego z najbardziej tajemniczych krajów świata
    Nowe Kino Azji - przegląd najbardziej oryginalnych i szeroko dyskutowanych nowych produkcji z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej
    Klasyka gatunku - odkryte na nowo perły, które na trwałe zapisały się w historii światowego kina

Obok seansów Pięć Smaków proponuje szereg wydarzeń towarzyszących w tym cykl wykładów poświęconych tematom społeczno-kulturalnym-politycznym w Azji realizowany w współpracy z Collegium Civitas; panele dyskusyjne z twórcami i gośćmi, degustacje kuchni dalekowchodniej i warsztaty artystyczne.

11. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie się w Warszawie w dniach 15-22 listopada.

Sprzedaż karnetów na stronie trwa do 20 października lub do wyczerpania dostępnej puli. Szczegółowy program festiwalu zostanie ogłoszony w połowie października. W dniu 17 sierpnia dostępne będą karnety z atrakcyjną ofertą noclegową, przeznaczoną specjalnie dla widzów spoza Warszawy.

Festiwal Radio Azja (17-21 grudnia)

Przedsięwzięcie dedykowane niszowej muzyce azjatyckiej w tym roku zadebiutuje w formie pięciodniowego festiwalu, podczas którego odbędą się koncerty, warsztaty muzyczne, słuchowiska i azjatyckie jam-session. Zaprezentujemy twórców, którzy nie ustają w eksperymentach, łącząc to, co tradycyjne i lokalne z osobistą i współczesną wizją muzyczną.

Na tegorocznej scenie zagoszczą m.in.:

    Senyawa (Indonezja) - awangardowy duet wykorzystujący bogactwo tradycyjnych indonezyjskich dźwięków
    Shapla Salique (Bangladesz) - artystka sięgająca po muzykę bengalską, łacząc ją w wysmakowany sposób z jazzem i soulem
    Taro Yasuno (Japonia) - budowniczy muzyki, które próbuję obudzić własnoręcznie wykonany istrument do życia

Szczegółowy program Festiwalu Radio Azja zostanie ogłoszony w połowie września. Sprzedaż biletów na poszczególne koncerty i warsztaty rozpocznie się 1 października.

Jeśli wybieracie się do Wrocławia w dniach 3-13 sieprnia, 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty będzie okazją do obejrzenia dwóch tytułów z dystrybucji Pięciu Smaków Kino Azji. Będą to „Dziecko apokalipsy” (sekcja: Sezon) i „Marlina: zbrodnia w czterech aktach” (sekcja: Trzecie Oko. Good Girls Gone Bad). Szukajcie nas w przestrzeni Kina Nowe Horyzonty.

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Partnerzy Pięciu Smaków: Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Japan Foundation, Hong Kong Economic and Trade Office in Berlin, Asian Film Awards Academy

Więcej na stronie piecsmakow.pl
Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl.

Czytany 525 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 sierpień 2017 11:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv