cinema.pl Festiwale

niedziela, 30 kwiecień 2017 12:09

10 WYDARZEŃ NA 10. NETIA OFF CAMERA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najlepszy prezent urodzinowy? Odważne kino i filmowcy z całego świata. W Krakowie trwa święto kina niezależnego. Na co postawić z setek wydarzeń zaplanowanych w programie?# Konkurs Główny „Wytyczanie drogi”
Wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich miłośników kina, którzy chcą być na bieżąco z repertuarem docenionym przez publiczność na całym świecie. Międzynarodowy Konkurs „Wytyczanie Drogi" to główna sekcja festiwalu NETIA OFF CAMERA. Dziesięć debiutanckich filmów lub drugich produkcji młodych twórców walczy o Krakowską Nagrodę Filmową. Wśród tegorocznych nominowanych znalazły się między innymi takie tytuły, jak: „Wordly Girl” (2016), „Pop Aye” (2017), „Jean of the Joneses” (2016) czy „Columbus” (2017). Tradycyjnie, w Konkursie nie zabrakło polskiego akcentu. O 100 000 USD walczy „Ostatnia rodzina” (2016) w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

# Gala Script Pro
Script Pro jest najważniejszym polskim konkursem dla młodych scenarzystów. Wśród wyróżnionych w scenariuszy, które zostały przeniesione na ekran, znajdują się m.in. „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej czy „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Kto w tym roku ma szansę na statuetkę? Odpowiedzi dostarczy festiwalowa gala Script Pro.

# Z kamerą wśród zwierząt: o post-ludziach, nad-ludziach i formach pomiędzy
W ramach dyskusji towarzyszącej specjalnej tematycznej sekcji tegorocznej edycji NETIA OFF CAMERA – „Ludzie to fikcja?” – zaproszeni goście - dr Susan Stryker, dr hab. Małgorzata Radkiewicz, dr Grzegorz Stępniak - będą rozmawiać o najbardziej palących i aktualnych problemach związanych z posthumanizmem i jego wpływem na kino.

#Pokaz Specjalny filmu "Pan Tadeusz"
W hołdzie zmarłemu Mistrzowi na Festiwalu odbędzie się premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu Andrzeja Wajdy. Przed pokazem Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski oraz Piotr Gąsowski będą wraz z Grażyną Torbicką wspominać współpracę z reżyserem kształtującym naszą narodową wyobraźnię.
Pokaz ekranizacji epopei narodowej w reżyserii Andrzeja Wajdy obędzie się 5 maja o godzinie 19:00 w kinie Kijów.Centrum.

        
# Strefa Gwiazd
Do programu Netia Off Camera wróciło Miasteczko Filmowe na Placu Szczepańskim. W Strefie Gwiazd zobaczymy m.in. Martę Nieradkiewicz, Dawida Ogrodnika, Jana P. Matuszyńskiego, Katarzynę Rosłaniec, Weronikę Rosati, Małgorzatę Kożuchowską, ekipę filmu "Sztuka Kochania", czy seriali jak "Belfer", "Diagnoza" czy "Belle Epoque".

# Pokaz filmów brazylijskich
Przed seansem brazylijskiego filmu „Trinta” odbędzie się specjalna prezentacja filmów krótkometrażowych pod patronatem Konsula Honorowego Federacyjnej Republiki Brazylii. Zaprezentowanych zostanie dziesięć tytułów nagrodzonych na festiwalu FINC w Baia Formosa oraz zwycięzca Konkursu Filmów Krótkometrażowych z Rio Grande do Norte „Curtas Potiguares”.

# Nocny maraton serialowy podczas Canal+ SerialCon
Jeśli Majówka 2017 to tylko z Canal+ SerialCon, czyli odbywającą się w tym roku już czwartą edycją wydarzenia poświęconego serialom! Prelekcje, wykłady czy panele dyskusyjne z udziałem krytyków, dziennikarzy branżowych, blogerów i youtuberów to tylko niektóre z punktów bogatego programu. W planie znaleźć można również warsztaty charakteryzacji – „Z horrorem do twarzy”, kurs pisania scenariuszy prowadzonym przez Jamesa Morana oraz lekcję „Jak mówić i pisać o serialach?”. Wszyscy miłośnicy bingewatchingu będą mieli także niepowtarzalną okazję by… spędzić noce z serialami. Od poniedziałku do środy, od godziny 22 w Centrum Kinowym Ars odbywać się będzie prawdziwa ekranowa uczta, czyli nocny maraton oglądania seriali. W tegorocznym programie: „Belfer” (sezon 1) oraz przedpremierowo drugi sezon „Wersal: prawo krwi”.

# Kino w plenerze
Seanse filmowe to nie tylko projekcje na dużym ekranie. Gorączka festiwalowa opanowała cały Kraków! W specjalnie zaadaptowanej na potrzeby kina przestrzeni Bulwarów Wiślanych, Placu Szczepańskiego oraz Barki Nimfa obejrzeć będzie można największe filmowe hity ostatnich lat. Wśród nich dzieła Woody`ego Allena: Co nas kręci, co nas podnieca” (2009), „Blue Jasmine” (2013), „Magia w blasku księżyca” (2014) oraz „Nieracjonalny mężczyzna” (2015). Pojawią się też tytuły innych znanych i wielokrotnie nagradzanych twórców, takie jak: oscarowy „Moonlight" (2016), „Jesteś Bogiem” (2012), „Mama” (2014) Xaviera Dolana, „Take this Waltz” (2011) czy „Dzikość serca” (1990) Davida Lyncha.

# Filmowe dachowanie
Na wszystkich miłośników kina pod gwiazdami czekają… trzy krakowskie dachy. Przez najbliższe dziesięć dni Hotel Poleski, Hotel Rubinstein oraz kino Panorama w Małopolskim Centrum Kultury zamienią się w miejsca, gdzie poczujesz się jak w niebie. Dosłownie i w przenośni! Na tarasach widokowych podziwiać można zarówno Stare Miasto, panoramę Rynku czy zabytkowy Kazimierz. Można również policzyć gwiazdy. A to wszystko podczas projekcji takich tytułów jak: „Przebudzeni” (2015), „City of Gold” (2015), „Oczy matki” (2016), „Wieża” (2016) „Unrest” (2017) i wiele innych. Partnerem projektu jest MasterCard.# Off Scena
A muzyka jako finał całodniowych kinowych maratonów? TAK! Po roku nieobecności OFF SCENA powraca z podkładem muzycznym do festiwalowych wydarzeń, czyli codziennymi koncertami w klubie festiwalowym ZetPe. Każdego wieczoru w industrialnej przestrzeni zlokalizowanej na ul. Dolnych Młynów pojawią się polscy i zagraniczni artyści sceny niezależnej. Usłyszymy m.in.: Sonię Stein, która współpracowała przy „Ekscentrykach, czyli po drugiej stronie ulicy" (2015), Johna J Presleya, Michelle Gurevich, której utwór dał podwaliny pokazywanemu u nas dwa lata temu filmowi „Party Girl", The Fruitcakes, Dillon, Prides czy Korteza. Młodzi, utalentowani i obdarzeni własnym niepowtarzalnym głosem, który koniecznie trzeba usłyszeć na żywo - tak prezentuje się OFF SCENA!

Więcej informacji o programie 10.Netia Off Camera można znaleźć na www.offcamera.pl.

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 30 kwiecień 2017 12:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv