cinema.pl Festiwale

środa, 12 kwiecień 2017 22:52

Udine FEFF & Nippon Connection: Zniżki dla widzów Pięciu Smaków

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Posiadacze karnetów 10. Pięciu Smaków mogą skorzystać ze specjalnych zniżek na karnety i bilety na 19. Far East Film Festival (FEFF19, 21-29 kwietnia) oraz 17. Nippon Connection (23-28 maja). Zniżki dostępne są dzięki rozwojowi sieci NAFFE - platformy współpracy europejskich festiwali prezentujących kino z Azji, zainicjowanej w zeszłym roku przez Festiwal Filmowy Pięć Smaków.UDINE FEEF19

Festiwal w Udine na północy Włoch prezentuje azjatyckie kino popularne i jest największym w Europie wydarzeniem o takim profilu. Co roku do jego programu trafia ponad sto filmów – nowych produkcji, a także klasyków wpisanych w gatunkowe retrospektywy. Większość konkursowych tytułów ma w Udine swoje międzynarodowe albo europejskie premiery, a najlepszy film festiwalu wybiera publiczność. Seanse w Udine rozpoczynają się o 9:00 i kończą się późnym wieczorem. W głównym kinie festiwalu – Teatro Nuovo Giovanni da Udine, mieszczącym do 1200 widzów – programowanych jest 6-8 seansów dziennie. Wybrane seanse odbywają się również w mniejszym kinie, Visionario. Filmy prezentowane są w oryginalnych językach, z angielskimi i włoskimi napisami.

Dla widzów Pięciu Smaków dostępny jest specjalny karnet NAFFE w stałej cenie 60 euro – niezależnie od wieku czy terminu zakupu. Upoważnia do wstępu na wszystkie pokazy filmowe (w miarę dostępności miejsc na sali) i popołudniowe panele dyskusyjne z gośćmi festiwalu. Karnetowicz otrzymuje również torbę festiwalową oraz dwa kupony – jeden na zakup katalogu w zniżkowej cenie, drugi – na wybrane przez siebie wydarzenie towarzyszące. Procedura jest prosta – razem z aplikacją o karnet NAFFE wystarczy przesłać skan albo zdjęcie swojego karnetu z 10. Pięciu Smaków.

Karnety w przedsprzedaży, do 12 kwietnia włącznie, dostępne są przez stronę FEFF >
Później karnety dostępne będą podczas festiwalu, od 21 kwietnia (w tej samej cenie).


17. NIPPON CONNECTION

Nippon Connection odbędzie się w tym roku po raz siedemnasty, we Frankfurcie nad Menem. W programie tego największego na świecie festiwalu poświęconego wyłącznie kinu japońskiemu znajdzie się ponad sto krótkich i długich filmów, z których część będzie mieć tu swoje europejskie i światowe premiery. Nippon Connection łączy kino popularne i niezależne, prezentuje także dokumenty i animacje, a wielu seansom towarzyszą spotkania z twórcami. Wśród już ogłoszonych tegorocznych tytułów są m.in. "Harmonium" Kojiego Fukady, "Her Love Boils Bathwater" Ryoty Nakano i dokument "Mifune: The Last Samurai" Stevena Okazaki. Poza filmami widzowie festiwalu mogą liczyć na bogaty program warsztatów, wykładów, dyskusji, wystaw i wydarzeń kulinarnych.

Posiadacze karnetów na 10. Pięć Smaków mogą zakupić pakiet 10 biletów w cenie 55 euro (regularna cena to 70 euro; Nippon Connection nie prowadzi sprzedaży karnetów). Nie są one dostępne w przedsprzedaży, można je zakupić bezpośrednio w kasach kina podczas festiwalu. Należy wówczas okazać karnet z 10. Pięciu Smaków lub mailowe potwierdzenie jego zakupu, wygenerowane z systemu.

SIEĆ NAFFE

Działania sieci NAFFE obejmują stałą współpracę festiwali członkowskich w zakresie wymiany branżowego know-how, opracowania i realizacji sekcji filmów dotychczas niepokazywanych w Europie oraz wypracowanie programu wspólnej promocji, która zapewni większą rozpoznawalność festiwali kina azjatyckiego w Europie oraz wśród lokalnych odbiorców. Obecnie do NAFFE należą Festiwal Filmowy Pięć Smaków (Warszawa, inicjator sieci), Art Film Fest (Koszyce), Camera Japan (Rotterdam/Amsterdam), Chinese Visual Festival (Londyn), Nippon Connection (Frankfurt nad Menem), Udine Far East Film Festival oraz FICA Vesoul.

W przypadku pytań związanych z siecią NAFFE prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

www.piecsmakow.pl

Śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie

Czytany 283 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 kwiecień 2017 22:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv