cinema.pl Festiwale

środa, 12 kwiecień 2017 22:48

Odkryj kino niezależne

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Odkrycia” to filmy, które zdążyły już zrobić sporo szumu na międzynarodowych festiwalach. W ramach 10.Netia Off Camera będą mogli je zobaczyć polscy widzowie. Jakie kierunki wybierają filmowcy? Na które pytania szukają odpowiedzi?


    Świat wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie największą wartością obok braku skrupułów jest skuteczność bez względu na cenę oraz dyskrecja – tak pracę lobbysty definiuje Elizabeth, główna bohaterka “Miss Sloane”. Film to wciągający thriller polityczny w reżyserii Johna Maddena, znanego z takich filmów jak Zakochany Szekspir czy Dowód. Brytyjski twórca bierze pod lupę ludzi, którzy zazwyczaj unikają rozgłosu, pokazując niebezpieczne powiązania wielkiego biznesu i polityki.  W jednej z głównych ról Jessica Chastain.
 
    Czarny humor, odrobina makabry i życiowa prawda, według której sauna jest najlepszym sposobem na kaca. To właśnie znaki firmowe filmu “Goran”. Premiera filmu to powrót reżysera na Festiwal. Nevio Marasovic na jednej z poprzednich edycji festiwalu Netia Off Camera prezentował swój “Vis-à-vis“. W Krakowie podczas 10.edycji pojawi się osobiście  i wyjaśni, do jakiego świata tym razem zabierze widzów.

    “Lady M.” - znakomity debiut cenionego teatralnego i operowego reżysera Williama Oldroyda - jest przeniesioną w angielskie realia adaptacją XIX-wiecznego opowiadania Nikołaja Leskowa Powiatowa lady Makbet. W roli głównej wschodząca gwiazda brytyjskiego kina Florence Pugh. Główna bohaterka przechodzi stopniową przemianę, a każda kolejna decyzja czyni z niej prawdziwą Lady Macbeth.   

    Simon – główny bohater “The Man” - jest uosobieniem ekscentrycznego artysty. Charyzmatyczny, ale i lekko nieprzystosowany. Po swoim ekskluzywnym kopenhaskim studiu paraduje w oryginalnych „stylizacjach”, przebierać może w asystentach, a kryzys wieku średniego odreagowuje przez utrzymywanie relacji ze znacznie młodszymi kobietami. To gwiazda pełną gębą. Obowiązujący status quo zostaje zachwiany z chwilą, gdy w drzwiach studia staje jego dorosły syn Casper, z którym od lat nie miał kontaktu. Charlotte Sieling umiejętnie balansuje w swoim filmie pomiędzy klasyczną opowieścią o trudnej relacji ojca i syna a humorystyczną refleksją na temat świata sztuki współczesnej. Duńska reżyserka daje dowód na to, że prawdziwa sztuka wymaga nie lada poświęceń.          
Więcej informacji o programie 10.Netia Off Camera można znaleźć na www.offcamera.pl. Do zobaczenia w Krakowie od 28 kwietnia do 7 maja.

Czytany 214 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 kwiecień 2017 22:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv