cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 18 lipiec 2016 21:04

Wojciech Mecwaldowski jurorem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gościem 8. Solanina będzie Wojciech Mecwaldowski - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Aktor spotka się z festiwalową publicznością po projekcji filmu "11 minut" w reż. Jerzego Skolimowskiego.Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Rocznik 1980. Urodzony w Dusznikach. Ze względu na swój wygląd "every mana" przez długie lata obsadzany w rolach drugoplanowych.

Jeszcze na studiach debiutuje w roli Tatara w „Azylu" wg Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy. W 2004 roku kończy Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu i od razu wiąże się z tamtejszym Teatrem Polskim.

Karierę rozpoczyna od gościnnych występów w „Klanie" (2001). Na dużym ekranie debiutuje w połowie studiów (2002), w Dniu świra Marka Koterskiego. Zalicza także epizod w głośnych „Pręgach" Magdaleny Piekorz (2004).

W roku 2006 gra w czterech produkcjach filmowych: jako mecenas Wiktor Danko w dramacie sądowym „Bezmiar sprawiedliwości" Wiesława Saniewskiego, daje komediowy występ w debiucie reżyserskim Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył...", partneruje Agnieszce Dygant jako barman seksoholik w komediodramacie „Sztuka masażu" Mariusza Gawrysia i występuje w Rzeźni numer 1. Za tę rolę zgarnia nagrodę na Young Film Festival we Wrocławiu. W kolejnych latach aktor cieszy się coraz większą popularnością. Bierze udział w wojenno-sensacyjnej produkcji telewizyjnej „Prawo miasta" Krzysztofa Langa (2007). Występuje także w niezależnych filmach: „Aleja gówniarzy" Piotra Szczepańskiego i „Nie panikuj" Bodo Koxa.

Wojciech Mecwaldowski pojawia się w obu produkcjach Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego. Epizodycznie w „Testosteronie" (2007), oraz w „Lejdis" (2008) jako grafik Erwin, nieszczęśliwie zakochany w Korbie granej przez Annę Dereszowską. Zagrał też szefa głównej bohaterki w komediowym serialu „39 i pół", gdzie występował razem z Tomaszem Karolakiem i Darią Widawską.

Rok 2009 to szereg drugoplanowych kreacji na dużym ekranie: Ciasnego Wieśka w komedii „Ciacho" Patryka Vegi, stomatologa Sławka, narzeczonego Hani w „Kochaj i tańcz" Bruce'a Parramore'a i korespondenta w „Mniejszym złu" Janusza Morgensterna. W 2010 zostaje zaangażowany do popularnego serialu „Usta Usta", w którym partnerują mu Paweł Wilczak, Magdalena Różczka oraz Sonia Bohosiewicz. Gra także jedną z głównych ról w „Dziewczynie z szafy" w reżyserii Bodo Koxa. W 2014 roku występuje razem z Marianem Dziędzielem w filmie Alka Pietrzaka „Mocna kawa wcale nie jest taka zła", który wygrywa 6. edycję Solanin Film Festiwal. Rok później gra w filmie Jerzego Skolimowskiego „11 minut", który swoją premierę ma na festiwalu w Wenecji oraz pojawia się w serialu "Pakt" produkcji HBO.

Użycza głosu w produkcjach dla dzieci: „Happy Feet: Tupot małych stóp 2, Sklep dla samobójców i Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów". Ostatnio można go zobaczyć w teledysku Pastempomat Dawida Podsiadło, gdzie gra  główną rolę.

Czytany 1092 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 lipiec 2016 21:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama