cinema.pl Festiwale

środa, 31 lipiec 2013 14:15

Muzyka Filmowa w Poznaniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wszyscy entuzjaści muzyki filmowej powinni wybrać się 4 sierpnia do Poznania. Tego dnia w stolicy Wielkopolski jedna z największych wytwórni płytowych specjalizujących się w muzyce filmowej – Varèse Sarabande – będzie świętowała 35-lecie swojego istnienia. A wszystko w ramach TRANSATLANTYK Festival Poznań!

4 sierpnia w poznańskiej Auli UAM o godzinie 20:00 będzie można usłyszeć na żywo muzykę z takich filmów jak „Nagi Instynkt”, „Powrót do przyszłości”, „Wożąc Panią Daisy”, „The Sea Hawk”, „Sułtani westernu”, „Jak wytresować smoka”, „Rudy”, „Gra o tron”, „Stalowy gigant”, „Robocop”, „Terminator 2”, „Air Force One”, „Obcy”, „Matrix”, „Gwiezdne Wrota”, „Niewierna”, „Hatchi”, „Ja, Robot”, „Hellboy”, „Spartacus”, „Shrek” czy „W ciemność: Star Trek”. Wykonaniu muzyki przez orkiestrę symfoniczną towarzyszyć będą fragmenty filmów wyświetlane na kinowym ekranie.

Marco Beltrami gościem specjalnym!

Gościem specjalnym tegorocznego TRANSATLANTYK Festival Poznań będzie amerykański kompozytor Marco Beltrami. To obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych twórców muzyki filmowej młodego pokolenia. Na swoim koncie ma już 2 nominacje do Oscara („3:10 do Yumy”, „Hurt Locker”) oraz współpracę z takimi reżyserami jak Wes Craven, Guillermo Del Toro, Luc Besson czy Tommy Lee Jones. Obecnie w kinach można oglądać dwa filmy z jego muzyką: „Szklana pułapka 5” i „World War Z”. Wkrótce na ekrany trafi również „Wolverine”. Podczas koncertu z okazji 35-lecia istnienia wytwórni Varèse Sarabande, na którym będzie można usłyszeć muzykę amerykańskiego kompozytora z takich filmów jak „Ja, Robot” (2004), „Hellboy” (2004), „Mutant” (1997) czy „Zapowiedź” (2009).

Gospodarzem koncertu będzie Robert Townson – obecnie najważniejsza postać Varèse Sarabande. Do wytwórni dołączył w 1986 roku. Od tego czasu wyprodukował ponad 1200 soundtracków, stając się jedną z najbardziej wpływowych osobistości świata muzyki filmowej i przyjacielem największych kompozytorów. Jego działalność skupia się nie tylko na współczesnych hitach kinowych, ale od samego początku za swój priorytet uznaje też przywracanie światu i wydawanie bezcennych skarbów muzycznych ze Złotej Ery Hollywood.

Robert Townson opowie ze sceny o niezwykłej historii Varèse Sarabande i zdradzi publiczności kulisy współpracy z największymi kompozytorami. Gościem specjalnym koncertu będzie również nieziemskiej urody flecistka Sara Andon, znana z udziału w nagraniach wielu ścieżek dźwiękowych („Wolverine”, „Szklana pułapka 5”). Na gali nie zabraknie również Jana A.P. Kaczmarka – twórcy i dyrektora TRANSATLANTYK Festival Poznań. Bilety na koncert w cenie 50 zł ciągle można nabyć na ebilet.pl

TRANSATLANTYK Master Classes

Tradycyjnie podczas TRANSATLANTYK Festival Poznań nie zabraknie warsztatów i spotkań ze znanymi postaciami świata filmu. Kompozytor Marco Beltrami będzie mówił o komponowaniu muzyki do produkcji hollywoodzkich, Dave Porter natomiast o specyficznym trybie pracy kompozytora muzyki do seriali telewizyjnych. Michael P. Aust (Soundtrack Cologne) poprowadzi spotkanie z zaproszonymi gośćmi na temat kompozycji muzyki do gier video. Brytyjska konsultantka muzyczna, która nadzorowała produkcję ponad 80 filmów – Maggie Rodford – opowie na czym polega podział ról w zespole odpowiedzialnym za produkcję dźwięku w filmie. Master Class poprowadzi również trzykrotny zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy Montażu Dźwięku – David MacMillan, który omówi proces nagrywania dźwięku w epoce filmu cyfrowego.

TRANSATLANTYK Festival Poznań potrwa od 2 do 9 sierpnia. Więcej informacji o programie i gościach można znaleźć na stronie www.transatlantyk.org.

Czytany 691 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 lipiec 2013 14:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama