cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 29 lipiec 2013 10:20

'Ostatnie piętro' w Gdyni

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller „Ostatnie piętro”, w reż. Tadeusza Króla, znalazł się w Konkursie Głównym 38. Gdynia - Festiwal Filmowy i będzie walczył o Wielką Nagrodę Złotych Lwów.

Czy za ideały warto zapłacić najwyższą cenę? Czy w imię miłości można zabrać komuś wolność?

„Ostatnie piętro” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kapitana Wojska Polskiego (znakomity Janusz Chabior), który trafia na ślad afery w swojej jednostce. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje i domysły doprowadzają go na skraj szaleństwa.

Akcja filmu, rozgrywająca się w prowincjonalnym polskim miasteczku, z minuty na minutę zmienia się z lekkiej opowieści w budzący grozę thriller, po którym na drżących nogach wychodzi się z kina. Scenariusz został oparty na autentycznych wydarzeniach, które rozegrały się kilka lat temu w niewielkiej miejscowości w Polsce.

W filmie Tadeusza Króla („Zwerbowana miłość”) wystąpili Janusz Chabior, Joanna Orleańska, Barbara Garstka, Przemysław Bluszcz, Bartłomiej Firlet, Aleksandra Popławska, Wojciech Zieliński, Marek Kalita oraz fantastycznie grające dzieci - Jakub Wróblewski i Kajetan Borowski.

Czytany 1070 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 lipiec 2013 11:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama