cinema.pl Festiwale

czwartek, 18 lipiec 2013 18:35

Studio Munka na Horyzontach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Podczas rozpoczynającego się dziś festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu będzie można zobaczyć pięć fabuł, trzy dokumenty i animację wyprodukowane przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Wszystkie tytuły zakwalifikowały się do konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych. Studio Munka weźmie też udział w „Polish Days”, podczas których będzie prezentować najnowszy projekt pełnometrażowej fabuły.

Premierowo zaprezentowana zostanie długo oczekiwana trzydziestka Wojciecha Kasperskiego - „Dom na końcu drogi”. Reżyser role główne powierzył Mai Ostaszewskiej i Robertowi Gonerze. W konkursie ponadto filmy, które można było zobaczyć już podczas 32. Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie: „Przedtem, potem” Edyty Sewruk, „Jak głęboki jest ocean?” Filipa Syczyńskiego, „128. szczur” Jakuba Pączka oraz nagrodzony Jantarem za najlepszą krótkometrażową fabułę „Mazurek” Julii Kolberger.

„Odwiedziny” Mateja Bobrika, „Życie stylem dowolnym” Adama Palenty i „Arena” Piotra Bernasia to kolejne konkursowe produkcje Studia Munka SFP, zrealizowane w ramach programu „Pierwszy Dokument”. „Dróżnik” Piotra Szczepanowicza będzie jedyną animacją Studia obecną we Wrocławiu. Film został okrzyknięty Najlepszą Animacją 3D podczas Banjaluka International Animated Film Festival w Bośni i Hercegowinie w 2012 roku. W tym roku znalazł się w selekcji konkursu filmów krótkich Międzynarodowego Festiwalu Filmu Animowanego w Annecy.

W konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych o tym, do kogo trafią nagrody, zadecyduje międzynarodowe jury w składzie: Laurence Reymond (Quinzaine des Realisateurs), Jukka-Pekka Laakso (Tampere FF) oraz reżyserka Fijona Jonuzi (Girl).

Studio Munka SFP weźmie również udział w „Polish Days”, w ramach których w sekcji pitchingowej zaprezentuje projekt pełnometrażowego debiutu Kuby Czekaja. „Królewicz Olch” zyskał już część środków na realizację - 2 miliony złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz 200 tysięcy z Odra- Film.

„Królewicz Olch” to film o śmierci chłopca, narodzinach młodzieńca, opisujący pierwszą próbę uniezależnienia się od rodziców – studium inicjacji w dorosłość.

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbywa się w dniach 18-28 lipca.

DATY PROJEKCJI:

128. szczur, reż. J. Pączek – 19 lipca, godz. 19:00

Arena, reż. P. Bernaś – 23 lipca, godz. 13:00

Dróżnik, reż. P. Szczepanowicz – 19 lipca, godz. 13:00

Dom na końcu drogi, reż. W. Kasperski – 22 lipca, godz. 19:00

Jak głęboki jest ocean?, reż. F. Syczyński – 22 lipca, godz. 13:00

Mazurek, reż. J. Kolberger – 21 lipca, godz. 13:00

Odwiedziny, reż. M. Bobrik – 21 lipca, godz. 16:00

Przedtem, potem; reż. E. Sewruk – 25 lipca, godz. 19:00

Życie stylem dowolnym, reż. A. Palenta – 24 lipca, godz. 19:00

 

Czytany 473 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 lipiec 2013 18:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama