cinema.pl Festiwale

środa, 13 listopad 2019 18:03

20. Festiwal Filmu Niemego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nie ma lepszych okoliczności do świętowania okrągłego jubileuszu niż roześmiani i szczęśliwi goście! Podczas tegorocznej, 20. edycji Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie uśmiechy z pewnością nie zejdą z twarzy organizatorów, zaproszonych artystów, ale przede wszystkim publiczności. 

 

W salach Kina Pod Baranami i w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, od 5 do 8 grudnia 2019 roku zobaczymy słynnych mistrzów komedii m.in. Charlesa Chaplina, Bustera Keatona czy Flipa i Flapa w towarzystwie mistrzów dźwięku, którzy, jak co roku, zagrają na żywo do najpopularniejszych oraz mniej znanych produkcji filmowych sprzed przełomu dźwiękowego.

W programie, oprócz legendarnych “niemych komedii” z USA znajdą się także produkcje z Rosji i Francji, a nawet z Polski. Wśród twórców zaprezentują się także m.in. Mel Brooks w roli reżysera, czy Samuel Beckett w roli scenarzysty. Muzykę na żywo zapewnią zarówno słynni kinowi akompaniatorzy, DJe, wirtuozi elektroniki jak i wieloosobowe zespoły multiinstrumentalne.

Poza projekcjami filmowymi planowanych jest wiele wydarzeń specjalnych. Najmłodsi kinomani będą mogli przekonać się o magii niemego kina podczas wyjątkowej edycji Baranków Dzieciom, a starsi poznają niezwykłe właściwości jogi śmiechu. Ponadto, okrągły jubileusz zostanie uczczony przyjęciem urodzinowym, na którym nie zabraknie życzeń, tortu oraz wspomnień z poprzednich edycji Festiwalu.    

20. Festiwal Filmu Niemego - 5-8 grudnia 2019 roku w Krakowie

Szczegółowy program wkrótce.

Czytany 228 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 18:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama