cinema.pl Festiwale

wtorek, 05 listopad 2019 12:46

Składy jury EnergaCAMERIMAGE 2019

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sobotę w Toruniu startuje Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE. Prezentujemy składy jury EnergaCAMERIMAGE 2019...

 

 

Konkurs Główny 

Michael Hoffman – Przewodniczący Jury (reżyser; W pogoni za szczęściem, Czas przemian, Ostatnia stacja )

John de Borman, BSC (autor zdjęć; Goło i wesoło, Była sobie dziewczyna, Kwartet )

Peter James, ACS, ASC (autor zdjęć; Wożąc panią Daisy, Czarna suknia, Ekspedientki )

Teresa Medina, AEC (autorka zdjęć; Kobiece perwersje, Things I Never Told You, Kobieta pracująca )

Anastas Michos, ASC, GSC (autor zdjęć; The Kissing Booth, Zakazany owoc, Smoochy )

Jordan Roberts (scenarzysta, reżyser; Wielka Szóstka, Na zakręcie, Burn Your Maps )

Dante Spinotti, ASC, AIC (autor zdjęć; Ostatni Mohikanin, Tajemnice Los Angeles, Black and Blue )

  

Konkurs Filmów Polskich

Robert Yeoman, ASC – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Druhny, Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom, Grand Budapest Hotel)

Lawrence Grobel (pisarz, dziennikarz, wykładowca)

Adam Kimmel, ASC, DGA, IATSE (autor zdjęć; Capote, Miłość Larsa, Nie opuszczaj mnie)

Julio Macat, ASC (autor zdjęć, producent Kevin sam w domu, Gruby i chudszy, Tuż po weselu)

Roberto Schaefer, ASC, AIC, IMAGO (autor zdjęć; Marzyciel, 007 Quantum of Solace, Operacja Bracia)

 

Konkurs Etiud Studenckich

Caleb Deschanel, ASC – Przewodniczący Jury (autor zdjęć, reżyser; Pierwszy krok w kosmos, Patriota, Obrazy bez autora) 

Neil Corbould (ekspert od efektów specjalnych; Szeregowiec Ryan, Grawitacja, Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie)

Johannes Kirchlechner, BVK (autor zdjęć; Drei D, Comeback für Freddy Baker, Der Unbestechliche)

Elen Lotman, ESC, IMAGO (autorka zdjęć; Kutsar koputab kolm korda, Demons, When You Least Expect It)

Steven Poster, ASC, IATSE (autor zdjęć; Donnie Darko, Koniec świata, Rocky 5)

 

Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych

Mark Jonathan Harris - Przewodniczący Jury (dokumentalista, pisarz, producent; Długa droga do domu, Darfur Now, Wśród obcych)

César Charlone, ABC (autor zdjęć; Miasto Boga, Miasto ślepców, Dwóch papieży)

Stephen Lighthill, ASC (autor zdjęć; Gimme Shelter, Berkeley, lata sześćdziesiąte, serial Nash Bridges)

Jay Rosenblatt (reżyser, producent; King of the Jews, Ból po utraconej nodze, W mroku)

Małgorzata Szyłak (autorka zdjęć; Komunia , Dzikie róże , Koniec świata)

 

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych

Jeffrey Friedman - Przewodniczący Jury (reżyser, montażysta, producent; Skowyt, Królowa XXX, Linda Ronstadt: The Sound of My Voice)

Wit Dąbal, PSC (autor zdjęć; Kartka z podróży, Cudowne dziecko, Człowiek cień)

Nina Kellgren, BSC, IMAGO (autorka zdjęć; Solomon i Gaenor, Sposób na Szekspira, Deep Water)

Claudia Raschke (autorka zdjęć; RBG, God Is the Bigger Elvis, Black Magic)

Lawrence Sher, ASC (autor zdjęć; Powrót do Garden State, Kac Vegas, Joker)

 

Konkurs Wideoklipów

Pascal Lebègue, AFC – Przewodniczący Jury (autor zdjęć, reżyser;  Whenever, Wherever Shakiry, Vogue Madonny, Zatańczyć twista w Moskwie)

Natasha Braier, ASC (autorka zdjęć; Neon Demon, Rover, Gorzkie mleko)

Kinga Burza (reżyserka; Foundations Kate Nash, I Kissed a Girl Katy Perry)

John Perez (autor zdjęć; Empire State of Mind Jay Z feat. Alicia Keys, Viva la Vida Coldplay, Woman’s Worth Alicii Keys)

Oliver Stapleton, BSC (autor zdjęć; Moja piękna pralnia , Wbrew regułom , Nie bój się ciemności)



Konkurs Debiutów Reżyserskich 

Rob Epstein, DGA – Przewodniczący Jury (reżyser, producent; Skowyt , Królowa XXX , Linda Ronstadt: The Sound of My Voice )

Jean-Marie Dreujou, AFC (autor zdjęć; Dwaj bracia , Wilczy totem , serial Prawda o sprawie Harry’ego Queberta )

Jan Roelfs (scenograf; Gattaca - Szok przyszłości , Aleksander , Ghost in the Shell)

 

Konkurs Debiutów Operatorskich

Denis Lenoir, ASC, AFC, ASK – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Demonlover , Eden , Opowieść )

Louis-Philippe Capelle, SBC, IMAGO (autor zdjęć; Black Island , Pardon Cupidon , Innocents Abroad )

Adam Holender, ASC (autor zdjęć; Nocny kowboj , Zabić księdza , Dym )

 

First Look - Konkurs Pilotów Seriali

Alik Sakharov, ASC – Przewodniczący Jury (autor zdjęć, reżyser; serial Gra o tron, serial Zakazane imperium, serial Wiedźmin)

Dennis Dembia (specjalista ds. marketingu i PR, wicedyrektor Rogers & Cowan)

Geraldine O'Rawe (aktorka; Mariette in Ecstasy, Adoracja, The Ballad of Audrey Earnshaw.)

Kate Reid (autorka zdjęć; serial Z pamiętnika położnej, serial Press, serial For Life)

Paul Sarossy, ASC, BSC, CSC (autor zdjęć; Słodkie jutro, Mariette in Ecstasy, serial Rodzina Borgiów) 

 

Konkurs Spotów Reklamowych "Fundusze europejskie w kadrze"

Monika Czaplicka (socjolożka, dyrektor generalna, blogerka)

Małgorzata Kucińska (ekspertka z zakresu Funduszy Europejskich)

Jan Majle (copywriter, dyrektor kreatywny)

Paweł Tkaczyk (strateg marki, bloger, pisarz)

Arkadiusz Tomiak (autor zdjęć; Obława, Karbala, serial 1983)

 

FIPRESCI

Mike Naafs (krytyk filmowy)

Aksel Kielland (krytyk filmowy)

Anita Skwara (filmoznawczyni, kulturoznawczyni)

Czytany 338 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 listopad 2019 13:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama