cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 14 październik 2019 12:10

Autor "Midsommar. W biały dzień" gościem American Film Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ari Aster przebojem wkroczył do świata filmu. Wyreżyserowane przez niego Dziedzictwo. Hereditary zostało okrzyknięte arcydziełem współczesnego horroru, a późniejsze Midsommar. W biały dzień ugruntowało pozycję Astera jako jednego z najciekawszych autorów młodego pokolenia. Specjalnie na życzenie widzów, firma Gutek Film sprowadziła do Polski wersję reżyserską jego najnowszej produkcji. W trakcie 10. American Film Festival będzie okazja, aby zobaczyć trzygodzinne Midsommar i spotkać się z Arim Asterem. Trwa sprzedaż karnetów na festiwal.

 

Obrzędy czas zacząć… ponownie.

Midsommar

W rozszerzonej o dodatkowe sceny wersji filmu, Aster skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani (Florence Pugh) i Christiana (Jack Reynor) oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

Ari Aster stworzył oniryczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy amerykańskiego kina: Florence Pugh (Lady M., Małe kobietki), Will Poulter (Czarne lustro: Bandersnatch), Jack Reynor (Transformers: Wiek  zagłady) oraz William Jackson Harper (Dobre miejsce).

 

***

 

Pełny program jubileuszowej edycji American Film Festival poznamy 22 października. Sprzedaż pojedynczych karnetów rozpocznie się 23 października. Więcej szczegółów na www.americanfilmfestival.pl.

Czytany 257 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 październik 2019 12:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama